Kdysi byl za hvězdu, teď je bez angažmá. Exsparťan Bony pouze trénuje s týmem ze čtvrté anglické ligy

Kdysi byl za hvězdu, teď je bez angažmá. Exsparťan Bony pouze trénuje s týmem ze čtvrté anglické ligy

Díky angažmá ve Spartě si ho pamatuje většina tuzemských fanoušků. Nejproslulejším se stal jeho pobyt v Manchesteru City, teď ale doufá, že by se mohl rozehrát u týmu ze čtvrté nejvyšší anglické ligy…

Bony Wilfried je dvaatřicetiletý africký útočník, jenž naposledy nastupoval za saúdskoarabský celek Al-Ittihad. Od listopadu loňského roku zde ale jeho pouť skončila a od té doby si hledá nového zaměstnavatele. Doteď neví, kdo jím bude.

Aby se kdysi hvězdný forward držel ve formě, vzal ho pod svá křídla Newport County, což je pro změnu tým ze čtvrté nejvyšší anglické ligy. Toto prostředí Bonymu není úplně neznámé, jelikož zde na zkoušku trénoval již před dvěma lety.

„Opravdu chci hrát, už jsem nedočkavý. Samozřejmě, že je to dlouhá doba. Od prvního listopadu je to téměř devět měsíců. Fotbalista chce být na hřišti a cítit ten tlak na tréninku i zápase,“ citoval web Nova Sport slova exsparťanského útočníka.

„V den, kdy to ztratím, kdy přestanu být hladový, tak s tím skončím. Vždy chci hrát, abych vyhrál. Jen musím najít tým, který mi dovolí najít správný rytmus. Bude mi to trvat měsíc nebo dva, abych byl zase na vrcholu,“ pokračoval.

„Fyzicky můžete být připravení, ale když nemáte správný rytmus, nemůžete pořádně hrát. Musím strávit minuty s týmem na hřišti, abych se dostal zpátky do hry po čtyřech nebo pěti zápasech,“ uzavřel serverem sport.tv.nova citovaný forward, jenž během svého působení ve Spartě nastřílel 33 gólů.

Zdroj: Nova Sport, Foot Mercato