Musíme být nechutný mančaft, hlásí Rada: Hlavně jsme nechtěli, aby se říkalo: Co chtějí v té lize dělat?

Musíme být nechutný mančaft, hlásí Rada: Hlavně jsme nechtěli, aby se říkalo: Co chtějí v té lize dělat?

Když se Votroci vrátili do ligy, proti vršovickým Klokanům si nevedli vůbec špatně a byť jen remizovali, dojem zanechali více než slušný. Jedním z nejvýraznějších hráčů Hradce byl i ostřílený záložník Jakub Rada.

Pro někdejšího borce Spartaku Trnava šlo o velmi pikantní záležitost. Hrál totiž proti svému bývalému klubu a také na mladoboleslavském stadionu, kde v minulosti působil. "Bylo vtipné, že se mi v tomhle jednom zápase takhle protnuly nitky fotbalového osudu. V hlavě jsem to ale neměl. Cítil jsem soustředěnost a zodpovědnost. Hlavně jsme nechtěli, aby se říkalo: Co chtějí v té lize dělat? Od první minuty bylo tohle cítit z celého týmu, jsem hrozně rád, že jsme to takhle uchopili. Ale musíme to potvrzovat dál, u zápasu s Bohemkou to zůstat nemůže," varoval před uspokojením sparťanský odchovanec.

Extra motivaci proti zelenobílým ale necítil a to i přesto, že ho z Ďolíčku svého času uvolňovali z výkonnostních důvodů. "Už to je nějaký pátek, už to vyprchalo. Každý má v sobě to, že by jim chtěl ukázat, že se mýlí, ale už to není tak výrazné. Moje největší motivace v zápase nebyla, abych něco dokázal Bohemce, ale abychom jako tým ukázali, že ligu hrát můžeme. Nejen já," doplnil na fchk.cz.

Podle něj byla největší zklamání právě dělba bodů. "Z výkonu si můžeme vzít předsevzetí do další práce. Beru si z toho to, že v lize nemusíme hrát druhé housle," uvedl na webu fchk.cz čtyřiatřicetiletý fotbalista.

Střed zálohy nováčka hrál opravdu výborně. "Poslouchalo se to hezky. I proto, že nás na to trenér upozorňoval, ke konci přípravy nás právě za hru ve středu zálohy kritizoval. Vzali jsme si to k srdci a snad jsme ho potěšili," doplnil svěřenec kouče Miroslava Koubka.

Silnou hradeckou stránkou by mohla být v dalších dnech a týdnech dobrá fyzická připravenost. "Věřím tomu. I trenér s námi mluvil o tom, že nemůžeme předpokládat, že někoho budeme učit hrát fotbal. Musíme být nechutný mančaft, co na tom bude dobře silově, fyzicky, a pak na to přidáme nějakou fotbalovost. To bude cesta k úspěchu – jak se dnes s oblibou říká, hrát náročný fotbal," culil se Rada.

Jeho mužstvo narazí ve druhém kole na Karvinou, jíž vede jeho dobrý známý Jozef Weber. "Zažil jsem ho v Bohemce i v Boleslavi. Jeho mančafty jsou taky dobře fyzicky připravené. Snaží se hrát účelný fotbal. V Karviné je hodně cizinců, z toho hlediska je to nevyzpytatelné. Hrají poctivý, organizovaný fotbal – vlastně jako skoro všichni. Očekávám hodně podobný zápas jako s Bohemkou. Tahle mužstva jsou hrozně vyrovnaná, rozhodují maličkosti v podobě organizace hry nebo taktické vyspělosti mančaftu. Rozdíloví hráči v takových klubech moc nejsou. Klíč k našemu úspěchu bude v tom, abychom se se vstupem do ligy srovnali psychicky. Teď se snad budeme cítit líp, už jsme si to osahali. I trenér nás nabádá k tomu, abychom si to v hlavách srovnali, byli odvážní, abychom byli hrdý tým. Tím můžeme uspět," zakončil na fchk.cz spoluhráč Závišky, Prekopa, Dvořáka či Vašulína.

Nejsme takoví fotbalisti, abychom si mohli dovolit během utkání odpočívat nebo se schovávat, zlobí se Rabušic

Zdroj: fchk.cz