Kačaraba? Někteří lidé k němu byli skeptičtí, on je momentálně pro Slavii stoperem číslo jedna...

Kačaraba? Někteří lidé k němu byli skeptičtí, on je momentálně pro Slavii stoperem číslo jedna...

Sešívaní nastoupili v posledním ligovém souboji na Stínadlech se stoperskou dvojicí David Zima a Taras Kačaraba. Stejný tandem by měl jít do akce také uprostřed pracovního týdne v úvodním klání třetího předkola Ligy mistrů proti Ferencvárosi Budapešť.

Vliv na to má samozřejmě i skutečnost, že nejzkušenější střední obránce ze všech Ondřej Kúdela stále nemůže hrát kvůli trestu UEFA...

"Ondra nemůže hrát, Taras to ale odehrál naprosto fantasticky. Kdo si udělá jeho rozbor hry ve Zlíně, zjistí, že předvedl skvělý výkon. Jak v defenzivě, tak v ofenzivě. Měl tam čtyři momenty, které se u stopera hned tak nevidí, z jeho akce byla i naše první gólovka. Takže ve Zlíně skvělý výkon a proti Teplicím jsem byl zase spokojený, až na některé souboje, kdy tam v první půli propadlo několik balonů. V obou utkáních byl ze stoperské dvojice tím lepším," chválil exlibereckého borce Jindřich Trpišovský, jehož názor vyšel na webu slavia.cz.

"Zima se nám bohužel nevrátil z Euro v takovém rozpoložení, jako končil ligu. Což bylo vidět i na tréninku, proti Teplicím tam také byly věci, které v minulosti nedělal. Na druhou stranu má velké zkušenosti s Evropou, vloni odehrál skoro všechna utkání, proto momentálně počítáme na Ferencváros spíš s dvojicí, která hrála v Teplicích," přidal sešívaný šéf.

Jednou z variant by ovšem mohla být i stoperská role pro reprezentanta Tomáše Holeše. "Samozřejmě trošku v hlavě máme i Tomáše Holeše, který ještě ale není v takové kondici. Bavili jsme se o tom spolu a necítil se jít na Stínadlech od začátku. Chtěl jít do rozehraného zápasu. Uvidíme, jaký bude zdravotní stav zbytku hráčů, Taras odvedl dva skvělé výkony, uklidnil se, přestože někteří lidé k němu byli skeptičtí. On si ale musel zvyknout, protože přechod a změna stylu hry pro něj byla obrovsky náročná. Nebyl na to zvyklý, navíc byl na půlročním hostování, měl to v hlavě, protože každý zápas defacto hrál o budoucnost, jestli u nás zůstane. Teď je pro nás momentálně stoperem číslo jedna. A u Zimy jsme přesvědčení a věříme, že to zvládne, protože to zvládnul i vloni při ještě vypjatějších zápasech. Takže na 99 procent do Ferencvárose půjdeme se stoperskou dvojicí, jako hrála poslední ligové kolo," zakončil bývalý kouč Žižkova či Liberce.

Video: Manchester City si zastřílel, Chelsea přetlačila Arsenal, Barca nedala šanci Stuttgartu, Juventus se nadřel

Zdroj: slavia.cz