Zářící Oscar se díval pořád dokola na Marcela a Daviese, Traorému jeho hra připomíná tanec a někdy se musí smát...

Zářící Oscar se díval pořád dokola na Marcela a Daviese, Traorému jeho hra připomíná tanec a někdy se musí smát...

Liberijský univerzál se šesti mezinárodními starty za svou zemi Oscar Dorley dokonale využil zranění sešívaného kapitána Jana Bořila a v prvních dvou kolech Fortuna:ligy nasbíral z postu levého beka hned tři gólové asistence.

Jindřich Trpišovský ho pochopitelně chválil. Trenérovi dokonce připomíná globálně známé hvězdy Marcela z Realu Madrid a Daviese z Bayernu Mnichov...

"Přišel k nám jako střední záložník, šestka nebo osmička. Ale už na začátku, během prvních pár měsíců, jsem věděl, že na tomto postu by byl v našem týmu a při našem stylu hry hodně limitovaný. Neviděl jsem moc šancí, že by se mohl prosadit přes jiné naše hráče. První zápasy, ve kterých nastupoval, to i ukázaly. Bylo to takové střídavě oblačno, špatně se orientoval, limitovala ho hodně hra jednou nohou ve středu hřiště. A v podstatě na některých trénincích ve druhé sestavě chodil hrát křídlo, mysleli jsme si, že tam by mohl mít uplatnění. Pak jsme se rozhodli, že ho naučíme bránit, že ho naučíme defenzivu, protože na to má všechny předpoklady. Bylo potřeba ho přeorientovat z hraní ve středu na hru na krajích hřiště, což je velmi těžké. Ale zvládl to," ocenil svého třiadvacetiletého svěřence šéf Slavie.

Např. velezkušený Ibrahim Traoré říká, že mu jeho hra připomíná tanec s míčem. "Někde jsem to i říkal, že mi připomíná Marcela a Daviese z Bayernu. Všichni se smáli, ale já jsem to v něm hned viděl. Byl strašně chytrý a učenlivý, pak mi dokonce jednou řekl, že si nechal stáhnout zápasy těch dvou a díval se na ně pořád dokola. První dva letošní zápasy měl špičkové, ale už vloni hrál výborně. V Evropské lize uhlídal proti Arsenalu Saku, což se podařilo jen málokomu. Je to prostě neuvěřitelně komplexní hráč, jen potřebujeme, aby dával více gólů a víc se dostával do vápna, což mu ještě není úplně vlastní. Až přidá branky, bude atakovat nejlepší hráče v lize, a to myslím všeobecně. Hrozně hezky se na něj dívá, Ibra Traoré po zápase ve Zlíně říkal, že to, jak hraje, je takový tanec s míčem Že když ho vidí, musí se někdy smát. Že těžké situace jsou v jeho podání vlastně hrozně jednoduché," chválil na webu slavia.cz Trpišovský.

Oscar operuje v české nejvyšší soutěži od jara 2018. Zatímco za Liberec absolvoval 52 prvoligových vystoupení, Ve Slavii je v tuto chvíli na 34 ligových kláních. S takovou výkonností však svá severočeská čísla překoná již na v průběhu právě probíhajícího ročníku.

Panák chválil letenské prostředí: Vždycky jsem z nich cítil, že to se mnou ohromně prožívají

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.