Petržela o slabší produktivitě Slovácka: Každý hráč to musí mít tak nějak v sobě, buď jste zabiják nebo ne

Petržela o slabší produktivitě Slovácka: Každý hráč to musí mít tak nějak v sobě, buď jste zabiják nebo ne

Ačkoliv už má Milen Petržela na krku hned osmatřicet čárek, stále patří k tahounům Slovácko, jež se sice možná kapku smolně poroučelo z evropských pohárů, nicméně ve Fortuna:lize zůstalo po úvodních dvou kolech bodově stoprocentní.

"Když pomineme smolné vyřazení v Konferenční lize s Plovdivem, tak vstup do ligové soutěže nám zatím vychází výborně a budeme na to chtít navázat i v Plzni. Nicméně nečeká nás tam nic jednoduchého," varoval moravskou kabinu neúnavný a stále funkční veterán.

V posledním kole proti Dynamu však zůstala řada šancí nevyužita. "Určitě na tom v tréninku pracujeme, ale ono to každý hráč musí mít tak nějak v sobě. Buď jste zabiják nebo ne. Je pravda, že teď v těch zápasech máme příležitostí opravdu hodně, ale produktivita je špatná. V Plzni budeme muset být určitě mnohem produktivnější, pokud chceme přemýšlet o bodovém zisku, protože tam těch šancí asi mít tolik nebudeme," zamyslel se Petržela, jehož vyjádření nabídly stránky fcslovacko.cz.

Slovácku by mohlo hrát proti Viktorii do karet to, že se bude západočeská družina vracet z velšského výjezdu. "Myslím, že to nám do karet hrát může. Jsou tam nějaké absence kvůli zranění a mají za sebou pohárové utkání. Hrají venku, takže budou mít za sebou cestování, to týmu taky nepřidá. Takže jakási výhoda to pro nás být může, ale to neznamená, že na to můžeme spoléhat. My jsme taky po zápase v Plovdivu dokázali v Liberci uspět, takže se to rozhodně nedá nijak přeceňovat," doplnil exsparťanský křídelník s krátkou minulostí v Augsburgu.

V Doosan aréně už v neděli 8. srpna nepotká velkého kamaráda Davida Limberského. A když ano, tak rozhodně ne na hrací ploše. "To mě samozřejmě mrzí. Vždy jsem se těšil na Limbu, jak budeme hrát proti sobě, ale i tak tam mám stále kamarády a všechny okolo, takže určitě to pro mě je setkání, na které se vždycky těším," zakončil na stránkách fcslovacko.cz exreprezentant.

Zdroj: fcslovacko.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.