Tribuna Sever vyzvala všechny slávistické příznivce k bojkotu víkendového zápasu v Boleslavi. A důvod?

Tribuna Sever vyzvala všechny slávistické příznivce k bojkotu víkendového zápasu v Boleslavi. A důvod?

Všem dobře známá Tribuna Sever, jež se pomáhá starat nejen o atmosféru v Edenu, vybízí všechny slávistické fanoušky k bojkotu víkendového ligového utkání FK Mladá Boleslav - SK Slavia Praha.

Důvodem je výše vstupného pro hostujícího příznivce, jíž domácí klub stanovil pro sobotní utkání v Lokotrans aréně (výkop je v 16:00) na 500 korun.

"Bojkot! Odsuzujeme nechutné praktiky Mladé Boleslavi. Slávisti, nepřistupujte na jejich hru, příště to zkusí někdo další," zaznělo na Twitter účtu Tribuny Sever.

"Je pro nás nepřípustné, aby lístek stál 500 korun, což je násobně více než na ostatních stadionech či v předešlých letech v Boleslavi, aniž by došlo ke zkvalitnění zázemí a servisu," zaznělo v prohlášení fanouškovské skupiny.

K bojkotu nejbližšího výjezdu mistra Fortuna:ligy se už veřejně přihlásily i další organizace OP a Fanklub a cílem je, aby se náhlé zdražení středočeské značce, jejíž součástí jsou i exslávisti Karel Jarolím nebo Milan Škoda, nevyplatilo.

"V opačném případě se můžeme těšit na podobnou kulišárnu na ostatních stadionech nebo dokonce další umělé navýšení v Boleslavi," píše se v krátké zprávě příznivců.

Ti chtějí ukázat svou podporu už příští čtvrtek ve velmi důležitém klání s Legií Varšava.

P.S.: Mladé Boleslavi se více než pět let proti Slavii nedaří bodovat. Naposledy ji porazila v sobotu 5. března 2016, od té doby v deseti ligových zápasech neudělala jediný bod, když prohrála pětkrát ve Vršovicích a pětkrát doma.