Nejdelší a nejvážnější absence v Edenu jde za Plavšičem. Jak to vypadá s Olayinkou?

Nejdelší a nejvážnější absence v Edenu jde za Plavšičem. Jak to vypadá s Olayinkou?
OBSAHUJE VIDEO

Sedm. Přesně tolik změn v základní sestavě udělal oproti pohárové odvetě s Ferencvárosem Budapešť na mladoboleslavské půdě kouč Slavie Jindřich Trpišovský. Ne za všechny však mohla únava či zranění. Některé nastaly i z výkonnostních důvodů...

"Některé byly vynucené kvůli zranění, ať už to byl Plavšić, Olayinka, Kačaraba, Bah. Ondru Kúdelu potřebujeme rozehrát, protože mu zbývá z trestu už jen jeden zápas. Určitě nastoupí v neděli s Baníkem a pak ve čtvrtek v odvetě. Při absenci Borila je důležité mít lídra na hřišti, což Ondra je. Některé změny byly z výkonnostních důvodů. U některých hráčů, kteří vypadají na tréninku dobře, jsme chtěli vidět, jak se předvedou. Bylo pět vynucených změn a dvě výkonnostní,“ pronesl na webu slavia.cz někdejší šéf Žižkova a Liberce.

Marodka vršovického "S" by se dala v tuto chvíli nazvat početnou. "U Srdjana Plavšiče je to na delší dobu, je tam vážné porušení vazu, takže v tuhle chvíli minimálně tři týdny, to je teď asi nejdelší a nejvážnější absence, protože chodí o berlích. U zbytku hráčů uvidíme. U Petera Olayinky je to starší zranění, které utrpěl s Coufalem před rokem a půl. Dostal do stejného místa, kde má na noze šroub a otéká mu to při jakékoliv námaze. To není ani zranění, ale taková recidiva staršího zranění, která odezní klidem. A takhle bych mohl pokračovat. Uvidíme, kdy se nám budou hráči vracet, čím dřív, tím líp, protože u některých byla pauza dlouhá," upozornil na slavia.cz šéf Lingra, Stanciua, Kuchty a spol.

Sešívaní jsou zatím ve Fortuna:lize bodově stoprocentní a i nadále natahují svou sérii bez prohry, která v tuto chvíli činí již 49 zápasů. "Upřímně jsem na to úplně zapomněl. Prožíváme tu Evropu, ať už zápasy s Ferencvárosem nebo teď s Legií, a jsou to těžké zápasy, takže tohle je takový příjemný bonus. Vůbec to neřešíme, slyším to teď po dlouhé době," prozradil na stránkách slavia.cz pětačtyřicetiletý odborník, jehož mužstvo se pokusí navléct jubilejní padesátý korálek na imaginární šňůrku už dvaadvacátý srpnový den, kdy dorazí do Edenu rozjetý Baník.

P.S.: Na soupisce pro čtvrté předkolo EL s Legií Varšava už je i Jan Bořil, Ubong Ekpai nebo Michael Krmenčík. Do dvojzápasu s mistrem Ekstraklasy naopak určitě nezasáhnou Petr Ševčík, Srdjan Plavšič, Přemysl Kovář, Ladislav Takács, Mads Emil Madsen či Mick van Buren

Vrba vysvětlil, proč vsadil na Štetinu a posadil Panáka. Kdy očekává návrat většiny marodů?

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.