Jarošík: Chci být náročný. I v tréninku. Kluci v Prostějově na to ještě nejsou moc zvyklí, chvilku to bude trvat

Jarošík: Chci být náročný. I v tréninku. Kluci v Prostějově na to ještě nejsou moc zvyklí, chvilku to bude trvat

Někdejší asistent Davida Holoubka v Liberci či Ružomberoku Jiří Jarošík pracuje jako hlavní trenér teprve od loňského léta, ale i tak si za tu dobu vyzkoušel hned tři klubové adresy.

Zatímco druhou polovinu roku 2020 seděl na lavičce Ústí nad Labem, do dubna 2021 pracoval ve slovinském NK Cejle a letos v červenci kývl na nabídku z Prostějova. to vše i přesto, že po odpočinku vyjednával i s ligovými kluby, což ale nakonec nevyšlo...

"Necpal jsem se tam, je to z ruky, chtěl jsem být s rodinou. Ale zalíbilo se mi to angažmá, Prostějov loni hrál dobře, má ambiciózní tým. Letos na to chce navázat. Ale opustilo nás šest lidí ze základní sestavy. Je skvělá vizitka pro klub, že se dostali do ligy, ale pro trenéra je hrozně těžké je nahradit," přednesl v interview pro idnes.cz třiačtyřicetiletý odborník.

Na Moravě je ale opět bez rodiny. "Dojíždět se nedá, 500 kilometrů denně je nesmysl, navíc dálnice D1 je hrozná. Mám trošku víc času na fotbal, abych se mu věnoval na sto procent, jak vždycky chci. Když není úspěšný výsledek, přemýšlíte, zda to byla dobrá volba, že jste takhle daleko. Ale to je život," krčil rameny exsparťan s pestrou minulostí v zahraničních soutěžích, jehož slova nabídl portál idnes.cz.

Po roce je tak opět ve FNL. Jak se za tu dobu trenérsky změnil? "V Celje jsem měl mladé kluky, seznamovali jsme se s realizačním týmem, zato v Prostějově mám za asistenta Tomáše Hunala, který všechny zná. Některá rozhodnutí mi řekne s nadhledem a z lidského pohledu. Možná teď dám už i na někoho jiného. Vždycky jsem tým vedl sám, i dál vedu, ale nyní se možná víc poradím. Ale jinak jsem stejný, chci být náročný. I v tréninku. Kluci v Prostějově na to ještě nejsou moc zvyklí, chvilku to bude trvat," upozornil idnes.cz citovaný rodák z Ústí nad Labem, jehož soubor je po čtyřech úvodních kolech třináctý se stejným bodovým ziskem jako jedenáctá Opava.

Jaké bude mít cíle ve zbytku ročníku? "Po skvělé sezoně by nechtěli hrát o sestup, ale nahoře. Musíme být střízliví po těch odchodech. A přišel i nový trenér a přinese něco nového. První dvě kola dopadla špatně. Jsem rád, že jsme pak zvládli Brno, to byl prestižní a důležitý zápas. A bod v Ústí beru," zakončil na idnes.cz Jarošík, jenž už nyní myslí na středeční pohár proti Vratimovu a následné domácí klání s Třincem, na jehož lavičce sedí mnohem zkušenější FrantišeK Straka.

Když srovnáte Spartu před dvěma lety a teď, momentálně vidíte tým, kde bojuje jeden za druhého, míní Rosický

Zdroj: idnes.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.