Fukalovi je z Liberce nejvíc líto Gebre Selassieho: Sám to nezvládne, ale má v sobě potenciál, aby strhl ostatní

Fukalovi je z Liberce nejvíc líto Gebre Selassieho: Sám to nezvládne, ale má v sobě potenciál, aby strhl ostatní

Průběžné poslední místo Slovanu Liberec, který získal z úvodních čtyř vystoupení pouhý bod, překvapilo i bývalého reprezentačního stopera Milana Fukala.

"Ještě hůř než Jablonec je na tom Liberec. Mužstvo, které se každý rok cpe do pohárové Evropy, najednou je poslední. Neříkám, že by měli mít po čtyřech kolech dvanáct bodů a všechny válcovat, ale tohle je přece jenom hodně málo. Já vím, los byl zatím pro Slovan krutý, přímo hrůzostrašný. Silné Slovácko, doma Sparta a Plzeň, jediný bod vyválčil v Hradci. Věřím, že si to v klubu s chladnou hlavou rozeberou a nastane zlepšení," uvedl ve svém sloupku pro aktualne.cz exsparťan s minulostí v Borussii M'gladbach i Hamburku.

Severočeské značce, která je trojnásobným mistrem země, zatím nepomohl ani návrat ikony Werderu Brémy. "Nejvíc je mi líto Theodora Gebre Selassieho. Vrátil se po letech v bundeslize domů, těšil se, ale místo toho, aby zapadl do mužstva, kde je pohoda a sbírají se body, přichází nepříjemná situace, kterou nikdo nechtěl. Sám to nezvládne, ale má v sobě potenciál, aby strhl ostatní. Výborné by pro všechno bylo, aby se uspělo hned v Českých Budějovicích. Hned by se v mužstvu zvedla nálada," doplnil na aktualne.cz šestačtyřicetiletý odborník, jenž si v české lize zahrál i za Hradec Králové nebo Jablonec.

Následující los už je pro podještědskou družinu okolo Rabušice, Koscelníka, Rondiče a spol. vskutku o něco přívětivější. Na svěřence Pavla Hoftycha totiž čekají České Budějovice, Zlín a Pardubice. Pakliže by ovšem nezvládni ani tyto duely, pravděpodobně by si zadělali na problém.

Kuchta: Škoda byl můj mentor, když jsem šel z dorostu do áčka. Je to velká škoda, že ho nemáme v Edenu

Zdroj: aktualne.cz

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.