Bílek věří, že Ba Loua odejde z Plzně spokojený: Určitě by ho hřálo, kdyby se Plzeň dostala do skupiny

Bílek věří, že Ba Loua odejde z Plzně spokojený: Určitě by ho hřálo, kdyby se Plzeň dostala do skupiny

Michal Bílek ví, že bude muset ve čtvrtek večer proti CSKA Sofia oželet Aleše Čermáka, jemuž se po střetu s Libercem zhoršil stav kolena. Adriel Ba Loua, jehož čeká přesun do polské Ekstraklasy, konkrétně do Lechu Poznaň za Janem Sýkorou, ale ještě k dispozici bude...

"Adriel Ba Loua se plně koncentruje na dvojzápas s CSKA Sofia. Věřím tomu, že nám hodně pomůže a odjede odsud spokojený. Určitě by ho také hřálo, kdyby se Plzeň dostala do Evropské konferenční ligy. S hráčem jsem samozřejmě mluvil. Řekl, že stoprocentně udělá maximum pro to, aby nám pomohl dostat se do základní skupiny Evropské konferenční ligy. V zápasech, kdy nastupoval, ukázal, že má velkou ofenzivní kvalitu," přednesl na konto exkarvinské opory hlavní kouč západočeské družiny Michal Bílek.

Co vše ví o nejbližším protivníkovi? "Informace o soupeři jsme získávali sami. Má v týmu hodně cizinců, v poslední sestavě měli jen dva bulharské fotbalisty. Jejich ofenzivní síla je velká, budeme muset zpevnit defenzivu tak, abychom je nepouštěli do centrů ze strany.“ Vím, že CSKA trénuje výborný trenér Stojčo Mladenov, který odvedl velmi dobrou práci i v Kazachstánu. Soustředím se ale pouze na náš tým, ne na to, jestli ho porazím i podruhé v kariéře. Tak to vůbec nevnímám. Základ bude dobře bránit. Věřím zároveň tomu, že naše ofenzivní síla je taková, abychom si vytvářeli šance. Nebude jich asi tolik jako proti TNS, ale z těch několika, které si vytvoříme, musíme vstřelit branky. Musíme se tedy určitě zlepšit," pokračoval na tiskové konferenci před play-off EKL šéf plzeňské lavičky.

V Doosan aréně by rádi hráli evropské poháry na podzim opravdu moc rádi. Tím spíš, že by potřebovali s tím spojený přísun finančních prostředků. "Od začátku soutěže víme, že naším cílem je postoupit do skupinové fáze. Jsme rádi, že jsme zvládli dvě předkola. Teď uděláme všechno pro to, abychom zvládli nesmírně těžký zápas s CSKA Sofia. Věřím ovšem tomu, že máme sílu na to, abychom to dokázali. Postup do skupiny je pro Plzeň velmi důležitý cíl. Jinak se ale koncentrujeme na nejbližší zápas. Věděli jsme to od začátku, že se klub do evropských pohárů potřebuje dostat, pro což děláme maximum. Uvidíme, jak to dopadne, ale cíl je jednoznačný," zopakoval nadřízený Beauguela, Kayamby, CHorého a spol.

CSKA mimochodem před čtvrtečním vystoupením ve Štruncových sadech nehrálo svou soutěž. "CSKA zvolilo možnost odložení ligových zápasů. Co je lepší, to se uvidí. Podle nás je lepší nabrat herní praxi a hrát. Sofia volila cestu většího odpočinku, my o tomto neuvažovali," ubezpečil Bílek.

Bucha ví o slabých i silných stránkách CSKA: Myslím, že jsme fyzicky lépe připraveni, soupeře přeběháme a porazíme

Zdroj: fcviktoria.cz