Havel byl zpět na své pozici a zářil: Potěšilo mě to, Plzeň mě taky jako levého obránce kupovala

Havel byl zpět na své pozici a zářil: Potěšilo mě to, Plzeň mě taky jako levého obránce kupovala
OBSAHUJE OHLASY

Jak hodnotil domácí výhru 2:0 nad CSKA Sofia hlavní trenér Viktorie Michal Bilek? I přes spokojenost se snažil krotit euforii jak jen to šlo...

"Myslím si, že nás příští týden budou zlobit. Viděl jsem jejich poslední zápasy a ofenzivu mají opravdu velmi silnou. Všichni to jsou rychlí a pohybliví hráči. Jakmile mají kousek prostoru, tak je těžké je chytat.Doma ale budou určitě velmi nebezpeční, což potvrdili i s Osijekem, kterému dali čtyři góly. 2:0 je výborný výsledek, ale rozhodně není nic rozhodnutého. Je potřeba se na to dobře připravit, hrajeme o hodně," upozornil šéf plzeňské lavičky.

Radost mu udělali skórující Jhon Mosquera i Milan Havel, jenž díky své úspěšné dorážce zaznamenal historicky první gól v pohárové Evropě. "Je to příjemné, ale byl jsem jen ve správný čas na správném místě. Gól celého mančaftu. Janošek s Řezníkem to udělali skvěle, já jen doklepával.My jako obránci máme útočit. Do vápna se dostávám celkem často, kdybych měl více štěstí, mohlo se mi to odrazit ještě dvakrát. Ale jsem rád i za ten jeden a hlavně za vítězství 2:0," zářil spokojeností bek se čtyřiadvacítkou na zádech, jehož pozápasové vyjádření nabídly stránky fcviktoria.cz.

Bývalý zadák Bohemians navíc nastoupil po delší době na levém kraji obrany, což ho potěšilo také. "Plzeň mě taky jako levého obránce kupovala. Delší dobu jsem tam nehrál, shodou náhod jsem si na to nedávno i vzpomněl. Potěšilo mě to, ale problém nemám na ani jedné straně," upozornil Havel, jenž ví, že to v Sofii bude nepříjemné, ale i tak je přesvědčen o tom, že se Viktoria na odvetu nachystá velmi dobře.

Potřetí za sebou mimochodem nastoupil v základní sestavě Dominik Janošek, který si připsal jubilejní sté soutěžní utkání kariéry. "Pěkné číslo, ve 23 letech je to docela dobré. Ale moc to neřeším, důležitější je týmový výkon. Soustředíme se na postup. Je škoda, že jsme dnes nepřidali i třetí branku, měli jsme závary a možnosti. Ale do druhého zápasu je 2:0 určitě dobrý výsledek. V Sofii budeme chtít vycházet z dobré obrany a věříme, že když budeme vzadu důslední, objeví se i šance a zvládneme to," zakončil na fcviktoria.cz středopolař s minulostí ve Zlíně či Mladé Boleslavi.

Trpišovský o chybujícím Kolářovi: Prožívá to asi nejhůře za dobu, co ho znám. Hraje jednodušeji než dříve, čímž hra trpí

Zdroj: fcviktoria.cz