Dalším vážným zájemcem o Zbrojovku je vlivná agentura, která zastupuje 320 hráčů...

Dalším vážným zájemcem o Zbrojovku je vlivná agentura, která zastupuje 320 hráčů...

Aktuálně druholigová Zbrojovka Brno, jež patří Václavu Bartoňkovi, má podle obchodního rejstříku nominální hodnotu 47 milionů korun.

V nejbližší době by se navíc mohl klub, který zaměstnává hráče jako Jakub Řezníček, Martin Berkovec, Ondřej Vaněk či Pavel Zavadil, dočkat změny ve vlastnických strukturách.

V nedávné době se v této souvislosti psalo jak o prvním muži Viktorie Plzeň Adolfu Šádkovi, tak o brněnském obchodníkovi Igoru Faitovi.

Nyní měla přibýt na seznam zájemců o tradiční značku také agentura Sport Invest, v jejímž čele stojí dlouhá léta manažer Viktor Kolář.

Jeho tým se ve fotbalové branži stará o více než 300 hráčů včetně talentů jako Antonín Kinský, Matěj Kovář, Lukáš Mašek nebo Štěpán Krunert, s tím, že v portfoliu jsou také Pavel Kadeřábek, Lukáš Zima, Marek Suchý, Ondřej Mihálik či Tomáš Hájek.

Kolář s Bartoňkem už podle idnes.cz zasedli k jednacímu stolu. "Dohodnutého ani podepsaného ještě není nic, diskuse ale probíhá. Termínem pro její uzavření má být konec roku," pronesl zdroj zmíněného listu.

Mělo by jít o komplexní vstup do brněnského fotbalu s důrazem na mládež, tréninkové zázemí a posouvání odchovanců směrem k prvoligové branži.

Pakliže by se obě strany dohodly, pravděpodobně by se nejednalo o okamžitý prodej, ale nový investoři by kontrolu přebírali postupně.

Sám nynější majitel týmu, který má před sebou po snadném skalpu Jihlavy derby s Líšní, se ostatně nechal už v minulosti slyšet, že by nechtěl klub prodat jedním podpisem a zpřetrhat tím veškeré vazby.

Dukla po odchodu Kinského do Slavie nemusí hledat mimo Julisku a může sáhnout do svých zdrojů...

Zdroj: idnes.cz