Zima: Proč bychom letos nemohli udělat neskutečnou cestu Konferenční ligou?

Zima: Proč bychom letos nemohli udělat neskutečnou cestu Konferenční ligou?
OBSAHUJE VIDEO

Sešívané "S" varšavskou odvetu play-off o Evropskou ligu nezvládlo a s domácí Legií prohrálo 2:1, s tím, že téměř devadesát minut hrálo po červené kartě v deseti. Jak náročné to bylo z fyzické stránky?

"Já jsem se cítil až do 75. minuty dobře, bylo to jako každý zápas. Ke konci jsem ale už cítil únavu, protože jsme se museli přesouvat v nízkém bloku, pořád pět metrů dopředu, pak zase dozadu. To bylo fyzicky náročné a pocítil jsem to v posledních patnácti minutách," přiznal na webu slavia.cz mladý stoper David Zima, jenž nastoupil ve stoperské dvojici s Ondřejem Kúdelou.

Slavia se bude muset spokojit "jen" s Evropskou konferenční ligou i kvůli slabší produktivitě, což bylo patrné také v předchozím měření sil s Ferencvárosem Budapešť. "Určitě. Bylo to spíš vyrovnané utkání. Legia měla taky svoje šance, byť nebyly tak tutové jako ty naše. Nějaké neproměnili, bohužel ale dali dva góly. My jsme to ale minimálně do prodloužení měli dotáhnout, protože jsme měli hodně vyložených šancí," podotkl exolomoucký zadák.

V polské metropoli pocítil český mistr i bouřlivou atmosféru tribun. "Slyšet moc nebylo, ale na ty tři metry jsme se s Kudym slyšeli, když jsme si zařvali. Ale křičet na střední záložníky už nešlo, to nebylo slyšet, stejně jako pokyny z lavičky. To musel člověk přijít až k postranní čáře a říct si to z očí do očí, protože to jinak nešlo," přidal na slavia.cz mladý obránce, o nějž se má zajímat například italský Turín.

A co očekává od EKL, kterou bude hrát i Jablonec? "Musíme se připravit a vzít si ponaučení z minulého roku, kdy jsme vypadli z Ligy mistrů po nešťastném zápase, kdy rozhodla opakovaná penalta. Bylo to, jak to bylo. Potom jsme se zvedli a udělali jsme neskutečnou cestu Evropskou ligou, tak proč bychom letos nemohli udělat neskutečnou cestu Konferenční ligou," uzavřel optimisticky naladěný střední obránce z Edenu.

Sáček: Pro tým jsem mnohem platnější v záloze, a proto mě těší, že moje pendlování sestavou snad skončilo

Zdroj: slavia.cz