Osobně jsem si přál jiné týmy, přiznal Pilař, jenž toužil po Spurs. Kdo je podle Pelty favoritem skupiny?

Osobně jsem si přál jiné týmy, přiznal Pilař, jenž toužil po Spurs. Kdo je podle Pelty favoritem skupiny?
OBSAHUJE OHLASY

Aktuálně jedenáctý celek Fortuna:ligy, který finišoval v uplynulém ročníku na bronzové pozici, vystavil s velkým přehledem stopku Žilině a ve skupině D nově vzniklé Konferenční ligy se může po pátečním švýcarském losu těšit na AZ Alkmaar, Kluž a Randers FC.

Jak je s losem spokojen první muž jablonecké kopané Miroslav Pelta? "Budu upřímný, přál jsem si jednoho z gigantů, buď AS Řím nebo Tottenham Hotspur. To by bylo velké lákadlo. Na druhou stranu po sportovní stránce jsem s losem spokojený. Soupeři mají vysokou kvalitu, ale jsou hratelní. Doufám, že budeme bojovat o postup ze skupiny. V minulosti už jsme s Alkmaarem hráli, je to velký klub a mužstvo, které hrálo teď naprosto vyrovnanou partii s Celtikem. Osobně si myslím, že Alkmaar je favoritem naší skupiny. S Kluží a Randers se pokusíme hrát co nejvíce vyrovnané partie. Pokusíme se postoupit do jarních bojů, což by byl pro Jablonec další historický úspěch v pohárové Evropě. Ve skupinách je vždy rozhodující, když se vám povede maximálně bodovat na domácí půdě a spolu s tím se musíme pokusit přivést nějaké body i z venku,“ uvedl na stránkách fkjablonec.cz prezident severočeské značky ze Střelnice.

Za hráčskou kabinu se vyjádřili jak odchovanec Vojtěch Kubista, tak jedna z největších hvězd Radova Kádru Václav Pilař. "Všechno to jsou kvalitní evropské týmy. Budě to pro nás zajímavá konfrontace. Věřím, že nějakým způsobem obstojíme a budeme ve skupině úspěšní. I když samozřejmě víme, že soupeři mají velkou kvalitu,“ přidal osmadvacetiletý jablonecký univerzál, jenž má za sebou krátkou minulost v Mladé Boleslavi.

Bundesligou ošlehaný dvaatřicetiletý středopolař Pilař měl jiné preference, ale skutečnost bere. "Osobně jsem si přál jinou skupinu, chtěl jsem Tottenham. Když už se to ztenčovalo, tak to vypadalo docela i pravděpodobně. Bohužel to nevyšlo. Dostali jsme Alkmaar, pamatuji si, že byl hodně ofenzivní. Teď už je to ale jiný tým s hodně mladými hráči. Viděl jsem teď i jejich odvetu s Celtikem, a Alkmaar tam ukázal velkou sílu, byl lepší a měl hodně brankových příležitostí. Z tohoto pohledu to bude těžký zápas s Holanďany. Kluž je pro mě teď trochu neznámá, pamatuji si jí z dřívější doby, kdy měla individuality a technické hráče směrem dopředu. Randers jsem si taky moc nepřál, z čtvrtého koše to byl asi ten nejhorší, protože ten dánský styl a propracovaná dánská defenzíva bude těžká. Osobně jsem si přál jiné týmy, ale jsem strašně vděčný za to, že se Jablonec dostal do pohárů. Budeme si to chtít strašně moc užít a hrát každý zápas tak, abychom dělali Jablonci dobré jméno a dobrou značku. Chtěli bychom se porvat o postup, víme, že to bude těžké. Musíme si nastudovat soupeře,“ zakončil na fkjablonec.cz explzeňský křídelník s reprezentační minulostí.

Zdroj: fkjablonec.cz