Je to hratelné, máme na to postoupit do další fáze Evropské ligy, hlásí Hložek. Juliš a Souček to vidí podobně

Je to hratelné, máme na to postoupit do další fáze Evropské ligy, hlásí Hložek. Juliš a Souček to vidí podobně
OBSAHUJE OHLASY

Olympique Lyon, Glasgow Rangers a Brøndby Kodaň. Toť skupinoví protivníci Sparty v podzimní Evropské lize. Jak se líbil páteční los Filipu Součkovi, Lukáši Julišovi a Adamu Hložkovi a jak to vidí vybraní letenští hráči s případným postupem do jarních bojů?

"Lyon je favorit, ale myslím si, že skupina je hratelná a máme na to postoupit do další fáze Evropské ligy. Určitě nám může pomoct, že jsme hráli skupinu minulou sezonu. Myslím si, že máme zkušený tým a dost hráčů, kteří mají s Evropou bohaté zkušenosti jako například Bořek Dočkal, Florin Nita nebo David Pavelka. Víme, jakou zkušenost měla ve Skotsku Slavia. Jako český tým to asi nebudeme mít jednoduché a tam nás nejspíš čeká válka. Jsem moc rád, že už budeme hrát před fanoušky. Myslím si, že nás naši fanoušci poženou dopředu a my musíme bojovat za ně i za klub. Těším se taky na venkovní zápasy. Máme Lyon, který má krásný stadion a Rangers, tam bude bouřlivá atmosféra. Určitě se těším," nechal se slyšet na klubovém webu devatenáctiletý reprezentant Hložek.

Co na to zkušenější forvard Juliš, který už zažil EL hned ve třech sezonách a dokonce si pamatuje i slavné čtvtfinálové tažení? "Podle mě je to hratelná a atraktivní skupina. Pojedeme zase do Skotska, kde se nám dařilo. Zároveň už budou na stadionu fanoušci, takže to bude krásné. Ze čtvrtého koše máme Brøndby, což je podle mě pro nás přijatelný soupeř. Loni byli Jezdci dál než Celtic. Titul vyhráli o hodně, a dokonce ani jednou neprohráli. Možná budou silnější, než byl loni Celtic. Věřím ale, že máme na to je porazit. Já se do Skotska těším, mě to tam baví. Je nás v týmu víc kluků, kteří už se v Evropské lize představíme poněkolikáté. Myslím si, že určitě můžeme postoupit. Lyon bude papírový favorit. My, Rangers a Brøndby bychom měli být na podobné úrovni a podle mě se popereme o postup. Jen je škoda, že první domácí utkání bude zavřené, ale ty další zápasy budou super a moc se na to těšíme," přidal šestadvacetiletý rodák z Chrudimi, jenž byl v minulosti s rozdílnými výsledky zapůjčen například v Sigmě Olomouc či Bohemians 1905.

Mladý štítový záložník s minulostí v Opavě Filip Souček si také myslí, že je postup v silnách slavného "S". "Máme zajímavé soupeře a zároveň je to pro nás hratelná skupina. Věřím tomu, že postoupíme do jarní části. Skupina je vyrovnaná, přesto věřím, že se dostaneme mezi první dva a postoupíme do dalších bojů Evropské ligy. Jsem rád, že nám vyšlo Brøndby, protože si myslím, že to je pro nás hratelný soupeř. Zároveň srovnání s dánským týmem může být zajímavé," uzavřel na sparta.cz stále teprve dvacetiletý mladík, jenž má podle serveru transfermarkt.com tržní hodnotu 800 tisíc eur.

Los Evropské ligy: Spartu čekají výjezdy do Kodaně, Lyonu i Glasgow. Kdo čeká na Součka, Coufala a spol.?

Zdroj: sparta.cz