Ronaldo je nejlepší hráč fotbalové historie, říká Solskjaer. Jejich cesty se opět spojí

Ronaldo je nejlepší hráč fotbalové historie, říká Solskjaer. Jejich cesty se opět spojí

Cesty Nora Oleha Gunnara Solskjaera a Portugalce Cristiana Ronalda se po více něž dekádě opět propletly. Nyní už však nebudou spoluhráči. Osmačtyřicetiletý rodák z Kristiansundu bude o dvanáct let mladšího portugalského fotbalistu trénovat. 

CR7 totiž pomerně nečekaně přestoupil do anglického Manchestru United, v jehož dresu v letech 2003 až 2009 hrával.  

"Nepochybně je to nejlepší hráč fotbalové historie," uvedl na adresu svého nového svěřence Solskjaer, který si s hvězdným Portugalcem sám zahrál, protože byl sám v letech 1996 až 2007 hráčskou ikonou "Red Devils". Po ukončení fotbalové kariéry v roce 2007 v barvách United přesedlal na trénerskou dráhu a od prosince 2018 vede na Old Trafford hlavní mužstvo. 

Cristiano Ronaldo za Manchester United odehrál před přestupem do Realu Madrid 292 zápasů a vstřelil v nich 118 gólů. “Rudým ďáblům” pak třikrát pomohl k zisku titulu v Premier League a jednou i v Lize mistrů. Poslední čtyři roky působil ve “Staré dámě” v Itálii a předchozích osm sezón pak v již zmíněnem “Bílém baletu”. 

Když už bylo jasné, že opustí Juve, vypadal nejvíc pravděpodobně přestup do Manchestru City. Překvapivě ale zakotvil u městského rivala. "Až do úplného konce jsem miloval Turín," uvedl CR7 po zpečetění přestupu a poznamenal, že v Itálii pro Juventus odevzdal srdce i duši. 

První duel za United po návratu absolvuje Cristiano Ronaldo až po pauze vyhrazené pro kvalifikační utkání národních týmů o postup na mistrovství světa v Kataru. V evropské části kvalifikace by měl řádně reprezentovat výběr Portugalska proti Irsku a Ázerbájdžánu. Na Portugalsko též čeká duel proti Kataru a elitní portugalský fotbalista tak bude mít hned tři šance na osamostatnění se na čele nejlepších strelců historie v reprezentačních výběrech. 

Přestup z Juventusu Turín do Manchasteru United není v případě Cristiana Ronalda až tak drahý, Angličané zaplatí 15 milionů eur a dalších osm je to může přestup stát na bonusech. Po úspěšné zdravotní prohlídce podepíše portugalský fenomén smlouvu na dva roky. 

Zdroj: Šport.sk

Nové logo fotbalové asociace má být dynamičtější a dravější. Na podzim představí nové logo i reprezentace

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.