Fortuna:liga si poprvé v sezoně na chvíli odpočine, většinu důležitých statistik zatím ovládají cizinci

Fortuna:liga si poprvé v sezoně na chvíli odpočine, většinu důležitých statistik zatím ovládají cizinci

Nejvyšší tuzemská soutěž si kvůli reprezentační přestávce poprvé oddechne a na chvíli se zastaví. Doposud je v ní odehráno šest kol a ohledně lídrů vybraných individuálních statistik to vypadá následovně...

Střelecké tabulce kraluje letní slávistická posila z Jablonce Ivan Schranz, jenž doposud rozvlnil síť pětkrát. Na pět startů a 318 odehraných minut jde o více než slušný počin, s tím, že slovenský reprezentant vévodí i žebříčku produktivity - zatím se podepsal pod sedm tref sešívaného "S".

Nejlepším gólovým asistentem je jeho krajan s exsparťanskou minulostí Juraj Chvátal, jenž je aktuálně pod smlouvou v Sigmě Olomouc. Čtyři dosavadní vystoupení přetavil ve stejný počet gólových vybídnutí a pod staronovým koučem hanáckého souboru Václavem Jílkem zažívá pěkný restart.

Seznamu s nejvíce vytvořenými šancemi vévodí rumunský reprezentant Nicolae Stanciu, který jich zatím vygeneroval rovných 10 a to přitom k tomuto datu zasáhl jen do tří klání a na hřištích pobyl 261 minut, s tím, že v posledním kole v Karviné dostal kvůli náročnému programu úplné volno.

Co se týče počtu přihrávek, prvenství jde za slovenským stoperem Dávidem Hanckem. Sparťanský zadák jich zatím rozdal 355, díky čemuž předstihnul i Karafiáta, Wiesnera, Pavelku nebo Suchého.

Zatímco v driblincích nejvíce v úvodních šesti kolech vynikal mladoboleslavský Brazilec Ewerton, v čistých kontech je na čele listu Florin Nita, jenž dosud vychytal čtyři nuly.

Českého zástupce má alespoň statistika v počtu střel na branku, jíž opanuje bývalý záložník Slovanu Liberec a současný středopolař Sparty Jakub Pešek. Během šesti zápasů, v nichž si připsal tři góly a jednu přihrávku, již ohrozil zařízení soupeře desetkrát. Jen pro srovnání - letenská hvězda Hložek je na osmi pokusech a stejné číslo zdobí i osobní konto budějovického objevu Basseye.

Vybrané statistiky po šesti kolech české ligy:

Nejlepší střelec: Ivan Schranz - 5 branek

Nejlepší asistent: Juraj Chvátal - 4 asistence

Nejproduktivnější hráč: Ivan Schranz - 5 branek, 2 asistence (1,4 bodu na zápas)

Nejvíc vytvořených šancí: Nicolae Stanciu - 10

Nejvyšší počet přihrávek: Dávid Hancko - 355

Počet střel na branku: Jakub Pešek - 10

Driblinky: Paixao da Silva Ewerton - 24

Vychytané nuly: Florin Nita - 4

Pulkraba asi opět čeká návrat pod Ještěd. Kdo by naopak ještě mohl dorazit na Letnou kromě Haraslína?

Zdroj: fortunaliga.cz

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.