Nizozemsko rozstřílelo Černou Horu, Slovensko doma padlo s Chorvatskem

Sobotní podvečer a večer nabídl další porci kvalifikačních zápasů o světový šampionát v Kataru. Jako první se představilo Finsko, které doma porazilo Kazachstán jedinou brankou Pohjanpala. Rusko proti Kypru dostal do vedení již v 6. minutě Jerochin a po změně stran zvyšoval na konečných 0:2 Žemaletdinov. Norsko se mohlo spolehnout na střelecký apetit Haalanda, který se podílel jednou trefou na výhře 2:0 proti Lotyšsku.

Dánsko se dlouho trápilo s Faerskými ostrovy a rozhodla až trefa Winda pět minut před koncem. Turecko si zastřílelo proti Gibraltaru a třemi přesnými zásahy jej porazilo 3:0. Přestřelku nabídl souboj Izraele s Rakouskem a radovali se nakonec domácí, kteří zvítězili 5:2.

Nizozemsko nepustilo Černou Horu ke slovu a dvě trefy si připsal Depay. Zbylé obstarali Wijnaldum a Gakpo. Slovensko doma dlouho vzdorovalo Chorvatsku, ale hosté se přeci jen dostali ke slovu v samotném závěru zásluhou Brozoviče. Trápení Francie podtrhla remíza na půdě Ukrajiny. Na trefu Šaparenka dokázal po změně stran reagovat Martial, ale další branky se diváci již nedočkali.

Lotyšsko - Norsko 0:2
Branky: 20. Haaland z penalty, 66. Elyounoussi)

Izrael - Rakousko 5:2
Branky: 5. Solomon, 20. Dabbur, 33. a 90. Zahavi, 59. Weissman - 42. C. Baumgartner, 55. Arnautović

Nizozemsko - Černá Hora 4:0
Branky: 38. z penalty a 62. Depay, 70. Wijnaldum, 76. Gakpo

Skotsko - Moldavsko 1:0
Branka: 14. Dykes

Slovensko - Chorvatsko 0:1
Branka: 86. Brozović

Ukrajina - Francie 1:1
Branky: 44. Šaparenko - 50. Martial