Za nominací Kaši si stojím, takovou chybu může udělat každý, tvrdí Šilhavý a dodává: Strop hráči nepodali

Za nominací Kaši si stojím, takovou chybu může udělat každý, tvrdí Šilhavý a dodává: Strop hráči nepodali
OBSAHUJE VIDEO

Romelu Lukaku, Eden Hazard a Alexis Saelemaekers. Toť střelci nedělního kvalifikačního duelu Belgie - Ceská republika, který v Bruselu dopadl 3:0 ve prospěch favorita. Co tomu říkal Jaroslav Šilhavý?

"Belgie vyhrála naprosto zaslouženě, ukázala mnohem větší kvalitu. Ukázalo se to hlavně v prvním poločase, kdy nás přehrávali a dostávali se snadno do šancí. Ukázali kvalitu hlavně také v proměňování šancí, protože proměnili téměř vše. My jsme měli tři nebo čtyři šance, ale nedali jsme," mrzelo šéfa české lavičky, jehož svěřence Matěj Vydra pelášil v jednu chvíli sám na branku, leč Thibaut Courtois ho vychytal.

Před úvodním hvizdem se hovořilo o tom, že jeho svěřenci budou muset podat v Bruselu výkon na hranici svých možností. To se však nestalo. "Strop hráči nepodali, protože jsme prohráli 0:3," potvrdil v ohlasech na webu repre.fotbal.cz devětapadesátiletý odborník.

Na belgické půdě byla navíc v akci spousta nováčků včetně Filipa Kaši, Tomáše Wiesnera nebo Jindřicha Staňka, jenž se dostal mezi tři tyče kvůli zranění Tomáše Vaclíka. Co na ně říkal? "Zmiňoval se zápas v Praze, kde jsme mohli i vyhrát. Ale tentokrát to bylo komplikovanější i kvůli absencím. Na druhou stranu jsme mohli vidět v takto těžkém zápase i ostatní hráče, jako třeba Filipa Kašu, Tomáše Wiesnera nebo Jindřicha Staňka. Za nominací Filipa Kaši do zápasu si stojím. Vím, že udělal hned na začátku chybu, kdy dal slabou malou domů. Ale takovou chybu může udělat každý. Hráli jsme proti prvnímu týmu světa, proti kterému musí hráči podat maximální výkon, aby byla šance uhrát dobrý výsledek," přidal na fotbal.cz bývalý stratég Slavie, Dukly, Jablonce i Liberce.

Repre blok bude zakončen uprostřed pracovního týdne v Plzni, kde se v rámci přátelského měření sil představí Ukrajina. "Všechna zranění a absence jsou zkrátka realita, musíme to tak brát. Tomáš Vaclík půjde na rentgen a uvidíme, co a jak. Podle toho se zařídíme do poslední zápasu," uzavřel šéf Krále, Součka či Coufala.

Posilování s rozumem: Pro které anglické kluby by mělo být letní zbrojení velkým přínosem?

Zdroj: repre.fotbal.cz