V Dynamu jsou šťastní za Van Burena. V jihočeské kabině se ukázal jako skvělý člověk a výborný hráč...

V Dynamu jsou šťastní za Van Burena. V jihočeské kabině se ukázal jako skvělý člověk a výborný hráč...

Jihočeské Dynamo ulovilo v poslední den tuzemského přestupového okna nizozemského rychlíka Micka van Burena, jenž přichází na Střelecký ostrov z Edenu na hostování do konce června příštího roku.

Mistrovská Slavia si však do dohody zabudovala klauzuli, že si může devětadvacetiletého ofenzivního hráče v případě potřeby stáhnout v zimní přestávce zpět.

Van Buren, jenž byl jednu dobu spojován s přesunem do Slovanu Bratislava, už jednou na jihu země působil, za Dynamo odehrál 8 zápasů, v nichž zaznamenal jednu trefu a dvě gólové asistence. Nyní tak bude moci své statistiky v černobílém trikotu rozšířit.

Tím spíš, že realizační tým na čele s Davidem Horejšem udělá vše pro to, aby byla čerstvá akvizice připravena nastoupit již v neděli proti východočeským Votrokům.

"Bereme to jako velký návrat fotbalisty, který v našem klubu již jednou krátce, ale přesto úspěšně působil. Mick zanechal na jihu Čech svou stopu, v kabině se ukázal jako skvělý člověk a výborný hráč. Navíc ho měli velmi rádi i fanoušci, a proto jsme všichni šťastni, že za Dynamo bude hrát i v letošní sezoně. Děkujeme Slavii Praha, že nám vyšla vstříc a že jsme se dokázali na hostování dohodnout," liboval si na webu dynamocb.cz šéf představenstva Vladimír Koubek.

Doufám, že se brzy v tabulce posuneme výš, Liberec nepatří na místa, kde teď je, tvrdí Tiéhi

Zdroj: dynamocb.cz

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.