Firbacher poznal, že chleba je o dvou kůrkách a teď se škrábe zpátky. Hradec v něm stále vidí potenciál...

Firbacher poznal, že chleba je o dvou kůrkách a teď se škrábe zpátky. Hradec v něm stále vidí potenciál...

Nováček z Hradce Králové si druhý zářijový čtvrtek pojistil dvě perspektivní naděje, které si zavázal dlouhodobými kontrakty.

Zatímco talentovaný devatenáctiletý forvard Filip Firbacher prodloužil s Votroky kontrakt do června 2024, stejně starý obránce Denis Donát se na současné východočeské adrese upsal až do léta 2025.

"Jsem rád, že jsme prodloužili smlouvy se dvěma odchovanci. Denis Donát prožívá úspěšné období, Filip Firbacher po raketovém startu poznal, že chleba je o dvou kůrkách. Teď se škrábe zpátky, i v něm stále vidíme potenciál pro áčko,“ pronesl na stránkách fchk.cz sportovní ředitel Hradce Jiří Sabou.

U podpisových aktů byl i jejich agent Viktor Kolář ze Sport Investu. "Podpis je potvrzením poctivé práce, kterou oba hráči v Hradci předvádějí. Klub dlouhodobě velmi dobře pracuje s mládeží a Denis s Filipem jsou toho důkazem. Oba kluci jsou dobře nastavení v hlavách, chtějí se dále posouvat," doplnil manažer.

Donát je k tomuto datu na šesti prvoligových startech a v novém ročníku byl vždy v základní sestavě, s tím, že celkově i s druhou ligu už odehrál za černobílé áčko 42 soutěžních vystoupení.

Firbacher strávil uplynulou sezonu na hostování ve Vlašimi, kde plnil roli náhradníka, ale i tak se mu podařilo zaznamenat čtyři branky. V tomto ročníku 2021/2022 zatím důvěru od Miroslava Koubka nedostal...

Šéf Baníku slíbil fandům nový stadion i zvučného evropského soupeře. Jaký průběh budou mít oslavy 100 let?

Zdroj: fchk.cz