Ronaldo stanovil další marketingový rekord. Messiho v něm nechal daleko za sebou

Ronaldo stanovil další marketingový rekord. Messiho v něm nechal daleko za sebou

Cristiano Ronaldo a Lionel Messi patří k nejlepším fotbalistům v historii, ale jejich přínos sahá daleko za trávníky. Marketingový potenciál obou hvězd dokazuje i statistika prodaných dresů v jejich nových stanicích.

Messi v srpnu podepsal smlouvu v PSG, když po dvaceti letech opustil Barcelonu. Ronaldův přestup z Juventusu do Manchestru United byl možná ještě překvapující. Hodně se o jeho odchode spekulovalo už delší dobu a sám hráč do poslední chvíle nechtěl prozradit podrobnosti o své budoucnosti. Navíc s jeho jménem média spojovali především Manchester City či právě „Messiho“ PSG a ve hře byl údajně i návrat do Realu Madrid.

Ronaldo si ale vybral klub, který ho katapultoval mezi světovou elitu. A i když většina fanoušků už jeho červený dres s číslem sedm možná vlastnila, neodradilo je to od koupi nové verze. Podle Daily Mail prodali United od 2. září, kdy potvrdili jeho číslo 7, Ronaldovy dresy v hodnotě 187,1 miliónu liber (více než pět a půl miliardy korun), čím Portugalec stanovil rekord v Premier League. V tomto směru nechal daleko za sebou právě svého rivala Messiho. Argentinský útočník měl sice náskok tří týdnů, ale PSG získal na prodeji dresů číslem 30 "pouze" 103,8 miliónu liber (více než tři miliardy korun).

Zdroj: Šport.sk

Těmto fotbalistům tipoval Messi roce 2015 zářnou budoucnost. Jak jsou na tom nyní?