Jemelka: Bylo by fajn, kdybychom se pohybovali v první skupině v nadstavbové části, ale takový cíl nemáme

Jemelka: Bylo by fajn, kdybychom se pohybovali v první skupině v nadstavbové části, ale takový cíl nemáme

I když Sigma neodehrála sedm, nýbrž jen šest kol, za což může odložený střet se Slavií, i tak se drží v prvoligové tabulce na lichotivé šesté pozici, což by ji po třiceti kolech zajistilo účast v první mistrovské skupině.

Na Hané k tomu pomáhá i šestadvacetiletý stoper Václav Jemelka, jenž se po návratu z hostování v belgickém Leuvenu ocitl v základní sestavě hned čtyřikrát a na své konto si připsal také jeden přesný zásah...

"Když se za tímto angažmá ohlédnu, určitě splnilo moje očekávání. Dalo mi hodně. Nakonec jsem se stal základním kamenem sestavy, vypadl jsem z ní jen v posledním zápase. Trenér mi věřil, měl jsem jeho podporu. Doufám, že jsem mu ji splatil. Z různých důvodů se angažmá v Leuvenu neprodloužilo, vrátil jsem se do Sigmy. Sezonu máme skvěle rozjetou, jen tak dál," burcoval kabinu na Andrově stadionu odchovanec Sigmy, jehož slova nabídl portál gol.cz.

A jak je kolega či konkurent Beneše s Hubníkem spokojen s hanáckým startem - je to strop, nebo by mohl soubor Václava Jílka vyšplhat klidně ještě výše? "Jsme spokojení, kde se v tabulce nacházíme. Vstup do sezony máme dobrý. Samozřejmě je spousta věcí, na kterých bychom měli zapracovat a zlepšit se v nich. Náš fotbal ale baví, v našich utkáních padá hodně branek. V poslední době nebyla Sigma na něco takového zvyklá, hrála o dolní příčky, herní projev nebyl ideální. Bylo by fajn, kdybychom se pohybovali v první skupině v nadstavbové části, ale takový cíl nemáme. Spíš se soustředíme zápas od zápasu, chceme zlepšovat věci, ve kterých chybujeme. Abychom se dál rozvíjeli, bavili fanoušky a sbírali body," přidal v interview pro magazín Gól zkušený střední obránce, jehož mužstvo bude hájit šestizápasovou neporazitelnost už 17. zář v domácím klání s Baníkem Ostrava.

Tecl? Posměšky mu moc nepomohou. Já mu obrovsky fandím, vím, jaký je to člověk, jak je oblíbený v kabině, říká Švancara

Zdroj: gol.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.