Ekpai: Nebojíme se, máme taky velkou kvalitu. Tohle je náš domov a v pohárech máme větší zkušenosti

Ekpai: Nebojíme se, máme taky velkou kvalitu. Tohle je náš domov a v pohárech máme větší zkušenosti
OBSAHUJE VIDEO

Slávistický vstup do nově vzniklé Konferenční ligy nebude lehký. Ve Vršovicích se v rámci odšpuntování skupiny E představí Union Berlín, který v dosavadních osmi soutěžních zápasech sezony 2021/2022 nenašel přemožitele.

"Čeká nás tým, který je extrémně běhavý, hodně agresivní. Trochu jako bychom se koukali sami na sebe do zrcadla. Hrají v rozestaví 3-5-2, je to takové 3-3-2-2, což je netypické rozestavení. V Bundeslize jsou zatím neporažení, je vidět, že trenér tam odvádí dobrou práci a čeká nás náročný zápas. Samozřejmě se chceme hned na začátku chytit a být úspěšní od prvního zápasu Konferenční ligy. Doufám, že nám k tomu pomůžou i fanoušci," citoval web slavia.cz asistenta Jaroslava Köstla.

Sešívání narazí na německého protivníka potřetí za poslední tři roky. Dva roky zpět bojovali s Borussií Dortmund a loni s Bayerem Leverkusen. "Union skončil vloni sedmý v Bundeslize, jedná se o jeden z předních celků. Teď se drží v horní polovině tabulky, takže je to pro nás určitě skvělá konfrontace po tom, co jsme tu prožili za tři půl roku tady - Dortmund a Leverkusen. Je to třetí tým Bundesligy, který za tu dobu přijede do Edenu, takže si myslím, že i pro fanoušky je to skvělá nabídka. Je to jedna z nejtěžších soutěží na světě. Jsou fakt běhaví, nebude to nic jednoduchého. Připravujeme se na to a doufám, že odvedeme co nejlepší výkon," doplnil na klubových stránkách blízký spolupracovník Jindřicha Trpišovského.

Na hlavu poražený Vrba. A zbláznil se Trpišovský? Nikoli, byť Slavia bez stoperů málem spadla do Csaplárovy pasti

Domácí by měli být v rámci evropských bojů zkušenější. "Týmu jako takovému chybí pohárové zkušenosti, ale jsou tam hráči, kteří je zažili v jiných klubech. Nějaké významné mínus pro ně to myslím nebude. Navíc se víkend co víkend konfrontují s absolutní evropskou špičkou. Až přijedou do Edenu, tak se jim to budeme snažit znepříjemnit. Žádný rozdíl by v tom neměl být. Vyhlížíme návrat Tomáše Holeše, který kvůli trestu hrát nebude, ale jsou tu jiní hráči, které jsme zapojovali do zápasu se Slováckem. Existuje určitá naděje, že hráči, kteří byli nachlazení, když budu konkrétní, je to Taras Kačaraba a Ivan Schranz, budou na čtvrtek připravení. Jdou do tréninku, uvidíme, co to s nimi udělá. Kádr už vypadá daleko lépe, než před třemi týdny," ozřejmil na slavia.cz člen realizačního týmu úřadujícího tuzemského šampiona.

A co pohled z hráčské kabiny? "Těším se na ten zápas, protože v německé lize hraje hodně kvalitních hráčů. Tým, se kterým budeme hrát, má dobrý tým. My, Slavia, jsem ale připravení a doufáme, že to bude dobrý zápas. Koukali jsme se na video, z čehož jsem se hodně naučil. Myslím, že jsou silný tým. Mají jednoho nigerijského útočníka – Taiwa Awoniye, znám ho, byli jsme spolu v národním týmu a vím, že je velmi silný. Je to dobrý hráč, je rychlý a dal už asi 34 gólů v německé lize. Hráli jsme ale s týmy jako Arsenal, Leicester nebo Barcelona. Máme taky velkou kvalitu. Nebojíme se, dáme všechno do toho, abychom tu vyhráli. Tohle je náš domov, hrát doma je další výhoda. V evropských pohárech máme větší zkušenosti," uzavřel nigerijský středopolař s minulostí v Plzni, Liberci či Zlíně.

Slavii už na vršovický stůl přistála nabídka na Samka. Boloňa však v Edenu finančně nikoho neomráčila...

Zdroj: slavia.cz