Petrescu viděl většinu zápasů Jablonce v sezoně a zelenobílé chválil: Zatím jsme nenašli žádné jejich slabiny

Petrescu viděl většinu zápasů Jablonce v sezoně a zelenobílé chválil: Zatím jsme nenašli žádné jejich slabiny

Na předzápasové tiskové konferenci rumunské Kluže zaznělo, že ve čtvrtek nebude na jablonecké Střelnici kompletní a důvodem je nemalá marodka.

"Máme hodně zraněných. Oproti tomu Jablonec nemá žádného, což je pro nás nevýhoda. Ale jsem přesvědčený, že hráči do toho dají všechno, co mohou," přednesl hlavní kouč Dan Petrescu.

Co soudí slavné jméno o severočeské družině? Cílem bude minimálně bod. "Mají silný a dobře organizovaný tým se zkušeným trenérem, který je u týmu už delší dobu. Viděl jsem většinu zápasů Jablonce v této sezoně. Vím, že má hráče i v národních týmech. Zatím jsme nenašli žádné jejich slabiny. Výhodu mají i v tom, že oni poslední zápas vyhráli a my prohráli. Z Jablonce bychom chtěli dobrý výsledek. Všichni by samozřejmě řekli, že by zde rádi vyhráli. Ale my bychom nebyli nespokojeni ani s remízou," přiznal na stránkách fkjablonec.cz třiapadesátiletý odborník.

Ten zná z českého prostředí díky vzájemné konfrontaci velmi dobře také Slavii, jež hraje stejnou soutěž. "Už když jsme s Pražany hráli, zdůrazňoval jsem, že Slavia má celkově výborné hráče, zmiňoval jsem hlavně Součka. A podívejte se, kam až se dostal. Obdivuju ho a sleduju ho," zakončil rodák z Bukurešti, jenž v minulosti hrál i za Southampton, Chelsea, Sheffield Wednesday, Janov nebo Foggii.

Po delší době půjde na české půdě do akce i nedávný marod Andrej Burca. "Bylo to pro mě dlouhé čekání. I evropské zápasy mi velmi chyběli, doufám, že to pro mě bude nový začátek. Známe české týmy, jde z nich dobrý dojem. Jablonec jsme studovali. Musíme v sobě najít dobrého ducha a dobře reprezentovat Rumunsko," přidal osmadvacetiletý defenzivní specialista, jehož celek sice vládne rumunské Lize I s náskokem čtyř bodů na Rapid Bukurešť, nicméně v posledním kole prohrál s Botosani.

Rada: Fotbal od devíti je na náš kraj pozdě. V Evropě chci hlavně přežít

Zdroj: fkjablonec.cz