Fischer mluvil o Slavii jako o velmi sehraném a rychlém týmu s velkou individuální kvalitou. Kdo z Edenu ho zaujal?

Fischer mluvil o Slavii jako o velmi sehraném a rychlém týmu s velkou individuální kvalitou. Kdo z Edenu ho zaujal?

Union Berlín dorazil do Prahy se statusem mužstva, které v sezoně 2021/2022 zatím nenašlo přemožitele a celkově i s přípravou a minulým ročníkem je neporaženo 15 zápasů v řadě. Jak hovořil švýcarský trenér bundesligového mužstva Urs Fischer o Slavii?

"Čeká nás velmi sehrané mužstvo. Slavia je tým, který si vytváří hodně šancí. Viděli jsme jejich zápasy v kvalifikaci Ligy mistrů a Evropské ligy proti Ferencvárosi Budapešť a Legii Varšava a měli opravdu velké množství šancí," ukázal přehled šéf Kruseho a spol.

"Jejich největším problémem bylo, že ty šance nedokázali proměnit. Je to ale velmi rychlý tým, hráči s velkou individuální kvalitou, kteří umějí rozhodovat zápasy. Bude to velmi zajímavé utkání," předpověděl stratég.

Kdo všechno ho z Edenu zaujal konkrétně? Za hru a výsledky Unionu zodpovídající kouč zmínil čtyři jedince. "Celý tým Slavie chce hrát a kombinovat. Začíná to už od obránců a končí to útočníky. Jsou tam ale i výjimečné individuality, například Stanciu, který je velmi kreativní. Důležitý je také Traoré, který ve středu pole dodává hře rovnováhu. Na křídlech pak Ekpai s Plavšičem, kteří jsou rychlí a nebezpeční v situacích jeden na jednoho," přidal někdejší vůdce Basileje, Thunu i Curychu.

Pro jeho mužstvo, které bylo v minulé sezoně v německé lize nováčkem, jde o evropskou pohárovou premiéru. "Moc se těšíme, evropské poháry jsou něco speciálního. Jsme ve skupině a chceme si ty zápasy užít. První výzvou, a to těžkou, je Slavia a pak teprve budeme myslet na další zápasy," uzavřel pětapadesátiletý odborník, jenž v klubu vládne již více než tři roky.

Zdroj: Česká tisková kancelář

Pro Ševčíka bylo vypadnutí ze sestavy hodně nepříjemné. Cíl je jednoznačný - postup ze skupiny do další fáze