Není tu špatného hráče, chválil kabinu Krmenčík a přiznal, že mu čekání na gól trochu svazovalo nohy...

Není tu špatného hráče, chválil kabinu Krmenčík a přiznal, že mu čekání na gól trochu svazovalo nohy...
OBSAHUJE VIDEO

Tak už ani Michael Krmenčík nemá na svém sešívaném účtu nulu. Svou premiérovou trefu za slávistické áčko si připsal ve vršovickém derby proti Bohemians 1905 a dosáhl tak z pokutového kopu. Byť na něj nebyl určen, hlad po skórování měl tak velký, že vzal míč spoluhráči Nicolae Stanciuovi...

"Nebyl jsem mezi určenými hráči, si myslím. Nicovi jsem to vzal a ten mi to s radostí přenechal, protože věděl, že chci dát první gól za Slavii. Dal jsem ho, takže jsem moc šťastný. Jsem rád, protože jsem takový, že by mi to možná trošku svazovalo nohy. Góla jsem dal, nahrál jsem proti Unionu, teď jsem nahrával na dva góly. Jsem za to rád, doufám, že to takhle bude pokračovat a budeme pokračovat v naší sérii," přednesl v rámci pozápasových ohlasů bývalý forvard Plzně, Brugg či Paoku Soluň.

Z Ďolíčku, kde to vždy bývá dost soubojové, měl přitom respekt. "Musím říct, že na Bohemce se mi nikdy nehrálo dobře. Vyhrává se tu těžko. Teď jsem tu vyhrál po dlouhé době a ještě takovým rozdílem. Myslím si, že jsme všichni rádi, je to zasloužené vítězství. Rozhodl sebejistý výkon, důraz, nevynechali jsme žádný souboj. Šli jsme do toho na sto procent a drželi jsme balon. To jsme všechno splnili, proto jsme vyhráli," doplnil autor dvou gólových asistencí, jenž jako střídající žolík dostal od kouče Jindřicha Trpišovského pokyn, aby dal tomu utkání trošku štávy.

Ostřílený Krmenčík se vyjádřil také ke konkurenci v podobě Kuchty, Tecla či Schranze. K tomuto datu ještě pevným stavebním článkem základní sestavy stále není. "Všude, kde jsem byl, byla, je a bude konkurence. To patří k fotbalu i sportu obecně. Konkurenci vnímám pozitivně, může mě to akorát posouvat dál. Musíme být lepší než ti ostatní, není tu špatného hráče. Na koho trenér ukáže, tak odvede pro tým maximum. Jestli jsem byl nyní mezi vyvolenými, na které trenér ukázal, kteří mají rozhodnout zápas, tak si myslím, že jsem to splnil na sto procent, jsem za to rád," mnul si ruce osmadvacetiletý rodák z Kraslic, jehož vzorem byl v minulosti Václav Svěrkoš.

Nesmíme dostávat tři góly, to budeme bodovat jen těžko, smutnil po druhé prohře v řadě kouč Dukly

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.