Hejda? Prý jeden z nejkvalitnějších stoperů u nás, jichž není moc. A poklonu si zaslouží i poctivák Řezník...

Hejda? Prý jeden z nejkvalitnějších stoperů u nás, jichž není moc. A poklonu si zaslouží i poctivák Řezník...

Bronzový medailista z Konfederačního poháru FIFA z roku 1997 Milan Fukal pochválil krajního beka Viktorie Plzeň Radima Řezníka, jenž už byl přitom svého času v západočeské Doosan aréně odepsán.

Aktuálně přitom rodák z Českého Těšína zasáhl do všech dosavadních osmi soubojů Fortuna:ligy a díky třem nastříleným trefám je jasně nejproduktivnějším obráncem celé Viktorie, s tím, že ve Štruncových sadech je gólově těsně lepší pouze ofenzivní jednička Jean-David Beauguel.

"Smekám před plzeňským Řezníkem. Předchozí trenér Guľa ho dal na hostování do Mladé Boleslavi, nepočítalo se už s ním. Vrátil se, nejspíš jako flastr na pozici jiného hráče, ale on hraje výborně a už má na kontě tři góly. Úžasné. Jen dokládá svůj charakter. Byl to poctivák už v Ostravě, který se chtěl prosadit v lepším týmu a to pořád v sobě nachází," ocenil bývalého zadáka Baníku muž se zkušenostmi z Borussie M'gladbach i Hamburku, jehož slova nabídly stránky aktualne.cz.

Pochvalu směřoval i na dalšího defenzivního specialistu nynějšího lídra Lukáše Hejdu. "Vítězný gól pak vstřelil stoper Hejda, kterého považuju za jednoho z nejkvalitnějších u nás. Takových není moc. Má v sobě bonus, že je schopen vstřelit gól, třeba i rozhodující, jako teď proti Českým Budějovicím. A Plzeň je zpátky v boji o titul i v myslích fanoušků. Je to dobře pro celý český fotbal, protože kádr na to má," pokračoval na aktualne.cz někdejší reprezentační stoper, jenž slavil domácí primát hned dvakrát a to během svých letenských dnů.

A aby vynášení do nebes nebylo málo, vypíchnut byl i brankář Jindřich Staněk. "Podrží ostatní v důležité chvíli, kdy můžete v konci přijít o výhru. Odhlédnu od toho, že ho provází pověst obrovského talentu a je i v nároďáku. Mančaft tvoří jedenáct frajerů, kdy je každý připraven udělat ve vteřině pro výsledek cokoli. A to se mi moc líbí, proto je Plzeň znovu nahoře," uzavřel na aktualne.cz Fukal.

Hattrick Bořila? To se asi nikdy nestane, usmíval se Trpišovský a vysvětloval tribunu pro Tecla...

Zdroj: aktualne.cz