Kabina je zdravá. Jak jsem kluky poznal, všechno je v pořádku, chválí zraněný brněnský tahoun Zavadil

Kabina je zdravá. Jak jsem kluky poznal, všechno je v pořádku, chválí zraněný brněnský tahoun Zavadil

Zatímco start FNL zastihl třiačtyřicetiletého veterána Pavla Zavadila v základní sestavě Zbrojovky, v dalších čtyř utkáních už nasbíral pouze 15 minut čistého času a může za to zranění zadního stehenního svalu...

Protože už má nějaký věk a zranění se mu nehojí tak, jako u mladších jedinců, musí být trpělivý. "Trochu se mi to léčení prodloužilo. Šel jsem po zranění hrát asi moc brzo a zase mě to zatahalo, tak si dávám pauzu. Musím se dát pořádně dohromady. Nějaké zápasy ještě budu muset vynechat. Do čtrnácti dnů nebo tří týdnů bych mohl být ready," objasnil v interview pro idnes.cz exopavský středopolař.

"Jsem si vědom, že nějaký věk tam je, ale já se cítím dobře. Necítím se po zátěži nebo po tréninkovém bloku víc unavený než třeba před pěti lety. Musím víc dávat regeneraci a strečinku, to je jasné, tohle zranění se ale objeví i u mladších hráčů. Podle mě to není ani na dlouhou dobu. Budu muset vynechat nějaký ten týden, a potom věřím, že se vrátím ve stoprocentní formě," přidal veterán.

Zbrojovka však soutěži vévodí a s jeho absencí se vypořádává poměrně dobře. "Myslím, že kádr máme dost široký, což bude v sezoně jenom dobře. Když někdo vypadne, naskočí jiní, kteří to zvládnou. I konkurence v mančaftu je dost vysoká na druhou ligu, i to je absolutně v pořádku. V kabině, jak jsem kluky poznal, je všechno ok. Z počátku tam byl splín, že se sestoupilo, ale jak se začalo hrát, je to dobré. Kabina je zdravá. Teď by se to dokonce mohlo začít bodově trhat, ale my se opravdu soustředíme hlavně na každý zápas, co přijde. Body člověk po očku sleduje taky. Mužstvo má vnitřní sílu, spoustu zápasů dokáže rozhodovat ke konci nebo ve druhé polovině, což taky něco naznačuje. Druhá liga se hodně zkvalitnila, daleko víc mančaftů chce hrát nahoře. Je v ní plno mladých hráčů. I ve Zbrojovce mladí kluci dostávají hodně šancí, za což jsem rád, a prokazují to na hřišti," pokračoval na serveru idnes.cz svěřenec Richarda Dostálka.

Tým táhne šestigólový Jakub Řezníček. Zavadila to však nepřekvapuje. "Znal jsem ho, už jsme tady spolu delší dobu působili. My jsme věděli, že start sezony je u něho vždycky takový pozvolnější, to míval i dřív. Byla otázka, kdy dá první gól, a netrvalo to až tak dlouho. Pokud chcete postoupit, musíte mít ve svém středu útočníka-střelce. Kdo ho nemá, má to hodně složité. Můžete hrát, jak chcete, ale jak nedáváte branky, není to čím nahradit," uzavřel na idnes.cz rodák z Olomouce, jenž v minulosti také zažil izraelské, švédské či řecké prostředí.

Nesmíme dostávat tři góly, to budeme bodovat jen těžko, smutnil po druhé prohře v řadě kouč Dukly

Zdroj: idnes.cz