Peškovi poslední kolo nevyšlo, Haraslín se časem vytratil a ani Drchal už po brance nepřidal nic extra...

Peškovi poslední kolo nevyšlo, Haraslín se časem vytratil a ani Drchal už po brance nepřidal nic extra...

Sparta, jež ve Fortuna:lize obhajuje stříbrnou pozici z uplynulého soutěžního ročníku, ztratila podle jejího bývalého útočníka Jana Kollera dva body s Jabloncem naprosto zbytečně.

"Přitom se jim hned zkraje zápasu povedlo vstřelit rychlý gól a Jablonec se nedostal za středovou čáru. Čekal jsem jednoznačný zápas, ale to, co se stalo potom, jsem nepochopil. Sparta přestala být aktivní a možná došlo i k podcenění soupeře. Hráči si možná mysleli, že se jim nemůže nic stát, ale stačila jedna akce Jablonce a byl z toho gól na 1:1. Střídající záložníci Karabec s Karlssonem hru oživili, jenže ve druhé půli už to od sparťanů byla křeč. Chyběl klid v koncovce: když moc chcete, většinou to nejde," nabídl svůj pohled nejlepší střelec v historii českého reprezentačního dění, jehož názor zveřejnil web isport.blesk.cz.

Letenské "S" nepovzbudil ani gól v úvodu, který zařídil mladík Václav Drchal již po pár minutách hry. Od koho čekal více? "Sparťané opustili svůj plán. Přestali hrát, ztráceli míče a všude byli pozdě. Nikdo tým neprobudil: třeba záložník Haraslín výborně začal, ale časem se vytratil. Zápas nevyšel křídelníkovi Peškovi a ani Drchal po gólu už nic extra nepřidal," přidal na stránkách Deníku Sport náruživý hráč raketových sportů.

Co právě teď chybí vicemistrovi úplně nejvíce? Např. Hložek už v rámci Fortuna:ligy nerozvlnil síť třikrát v řadě a s spolu s dalšími zápasy je šňůra již sedm duelů. "Produktivita. Ze začátku sezony sparťané dostávali soupeře pod tlak a jen v prvních třech zápasech nastříleli celkem 10 gólů. Tohle jim teď chybí, na rozdíl třeba od Slavie. Sparťané hodně spoléhají na mladého Hložka, jenže ten se zasekl. Chybí mu klid z minulé sezony, kdy byl nejlepším spolustřelcem ligy. Adam to hodně chce brát na sebe a moc chce dát gól, ale kromě chybějícího klidu ho sráží třeba špatné řešení: někdy mohl ještě přihrát lépe postavenému spoluhráči. Ale u něj to ještě přijde, je to o jednom gólu. Jakmile ho vstřelí, zase to bude dobré," neztratil optimismus osmačtyřicetiletý odborník, jehož pohled na věc lze najít na portálu isport.blesk.cz.

S Motorletem trénující Stoch by prý pomohl leckterému týmu v první lize. Tak proč ne třeba Spartě?

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.