Rennes nadělilo Clermontu šestku! PSG bez zraněného Messiho urvalo tři body v nastavení, Lyon otočil zápas s Troyes

Sedmým kolem pokračujovala čtvrtou zářijovou středu francouzská Ligue 1. PSG se bez Messiho dlouho strachovalo o tři body, Rennes zostudilo Clermont šesti góly. Štrasburku pomohlo sporné vyloučení.

V Lile se domácí fotbalisté dostali do vedení v jednatřicáté minutě, když se do sítě Stade de Reims trefil přesně po pěkné kombinaci David Jonathan. Dvě minuty před koncem první půle přidal druhou branku domácích Benjamin André. Reims se ve druhém poločasu podařilo utkání zdramatizovat gólem z penalty v 74. minutě, ale na nic víc už se hosté nezmohli.

V Montepellieru se domácím v souboji s Bordeaux povedlo dostat do vedení zásluhou Germaina v jedenácté minutě, ale už devatenácté minutě srovnal Hwang a ve třicáté minutě otočil vývoj ve prospěch Bordeaux Onana. Průběh druhé půle byl přesně opačný. Montepellieru se totiž povedlo obrátit vývoj utkání ve vlastní prospěch, ale nakonec se Bordeaux povedlo devět minut před koncem vyrovnat na konečných 3:3.

V Monacu se dostali domácí fotbalisté do vedení proti Saint Étienne ve třicáté minutě, kdy se z úhlu trefil Kevin Volland. V závěru první půle se povedlo vyrovnat Denisu Bouangovi. Domácí fotbalisté ale urvali vítězství a tři body na svou stranu. Velkou zásluhu na tom má zejména střídající Ben Yedder, který byl na hřišti pouze minutu, když se mu povedlo proměnit v 61. minutě pokutový kop. V 87. minutě pak Yedder přidal pojistku v podobě třetí branky.

Nantes se v souboji s Brestoisem ujalo vedení v sedmadvacáté minutě, kdy se do odkryté brány trefil Ludovic Blase. Zkraje druhé půle se Nantes povedlo přidat druhý gól, po kterém zhasil všechnu naději hostujícího celku ještě vlastní gól Brassiera. Brestois se pak zmohl již jen na kosmetickou úpravu skóre na 3:1.

Rennes se dostali ve střetnutí s Clermontem do vedení ve 32. minutě zásluhou Jonnase Martina. O čtyři minuty později zvýšil na 2:0 Martin Terrier. Ve druhé půli to již byla jednoznačná jízda fotbalistů Rennes. Ti Clermontu nasázeli další čtyři branky a z utkání jdou s šestigólovou výhrou bez žádné inkasované.

Utkání mezi Angers a Olympiquem Marseille nenabídlo příliš záživnou podívanou. Oba týmy si zaslouženě po nevýrazných výkonech berou bod.

Vítězství Štrasburku 1:0 nad Lens napomohlo velmi sporné vyloučení Dansa z 50. minuty. Do té doby vyrovnané utkání přešlo logicky do otěžíŠtrasburku, který využil početní převahu, když se v 67. minutě trefil Ajorque.

Utkání Lorientu a Nice skončilo hodně překvapivým vítězstvím domácího Lorientu, který ve druhé půli uhájil nejtěsnější náskok poté, co přežil penaltu i vyloučení. Nice bylo sice aktivní, ale jeho převaha byla převážně optická a nikoliv efektivní.

Lyonu se povedlo ve druhém poločase otočit nepříznivý stav utkání zcela ve svůj prospěch. Na gól Chavalerina z poslední minuty první půle totiž reagoval záhy po vypuknutí druhé části zápasumá tři body Xherdan Shaqiri, který brankou vvystupňoval snahu domácích o obrat. Ten přišel v 72. minutě po gólu Emersona a dvě minuty před koncem zápasu přidal pojistku v podobě třetího gólu Lucas Paquetá.

V utkání hvězdami nabtřáskaného PSG s Métami to dlouho vypadalo na remízu. V utkání, ve kterém pařížskému klubu chyběl zraněný Messi, sice měli Mbappé a spol. jasně herně navrch, ale ne a ne se prosadit. Když už si asi všichni mysleli, že duel skončí jednobrankovou remízou, povedlo se v páté minutě nastavení urvat tři body pro PSG druhou brankou utkání Hakimínovi. I přes výhru se PSG stále gólově poměrně trápí.

7. kolo Ligue 1:

Lille OSC - Stade de Reins 2:1 (31. David, 43. André – 74. Flips z pen.)

AS Monaco FC - AS Saint Étienne 3:1 (28. Volland, 62. Yedder z pen., 87. Yedder – 41. Bouanga)

Montepellier HSC - Girondins Bordeaux 3:3 (11., 50. Germain, 71. Mollet – 19. Hwang Ui-jo, 30. J. E. Onana, 85. Kalu)

FC Nantes - Stade Brestios 29 3:1 (27. Blas, 55. Chirivella, 58. Brassier vla. – 67. Le Douaron)

Stade Rennes FC - Clermont Foot 6:0 (32. Martin, 36. Terrier, 55. a 57. Sulemana, 64. Laborde, 77. Tait)

Angers SCO - Olympiue Marseille 0:0

Racing Club De Lens - RC Štrasburk 0:1 (67. Ajorque)

FC Lorient - OGC Nice 1:0 (23. Monconduit)

Olympique Lyon - ESTAC Troyes 3:1 (48. Shaqiri, 72. Emerson, 88. Paquetá – 45. Chavalerin)

FC Méty - Paris Saint-Germain 1:2  (39. Kouyaté – 5. a 90+5. Hakimí)