Chvíle hrůzy na Slovensku! Českému obránci zachránil život včasný zásah spoluhráče

Chvíle hrůzy na Slovensku! Českému obránci zachránil život včasný zásah spoluhráče

K hororové události došlo o víkendu v utkání slovenské nejvyšší fotbalové soutěže mezi Trenčínem a Senicí. Po srážce se soupeřem Kevinem Piresem tam bojoval o život český zadák Tomáš Egert, jehož zachránil duchapřítomný parťák Šimon Šumbera!

 K inkriminované chvíli došlo v první půli, kdy po srážce s Piresem zůstal téměř dvoumetrový Egert ležet bezvládně na hřišti. A kdoví, jak by to dopadlo, kdyby v tu chvíli nezasáhl Šumbera, jenž jako jeden z mála zachoval chladnu hlavu. 

"Hned jsem věděl, že může být zle. Mluvil jsem na něj, jenže vůbec nereagoval. Bezvládně tam ležel s protočenýma očima a chrčel. Nejsem zdravotník, ale napadlo mě vytáhnout mu jazyk," citoval slovenského záložníka Senice portál cas.sk.

Dost možná právě tímto činem zachránil spoluhráči život. "Věřím, že by to samé udělal lékař s masérem, kteří přibíhali. Ti mu pak zastavovali silné krvácení z čela, protože mu krev zalila i oči," poznamenal bývalý hráč Zbrojovky.

Celá událost trochu připomněla nedávné mistrovství Evropy, v němž při utkání s Finy zkolaboval Dán Christian Eriksen. Jemu přímo na hřišti zachránil život parťák Simon Kjaer. 

Zdroj: cas.sk