Schick má tlak rád: Motivuje mě a dodává mi sebevědomí, že na mě týmy a spoluhráči spoléhají

Schick má tlak rád: Motivuje mě a dodává mi sebevědomí, že na mě týmy a spoluhráči spoléhají

Český národní tým čekají v říjnu dva zápasy. Nejprve narazí doma na Wales (8. 10.) a o tři dny později se představí na běloruské půdě (11. 10.). Oproti zářijovému srazu by u toho měl být tentokráte i nejlepší český útočník současnosti Patrik Schick z Bayeru Leverkusen...

"Na nároďák se těším, střílí mi to docela dobře a budu se snažit navázat na Euro. Věřím, že oba kvalifikační zápasy s Walesem a Běloruskem úspěšně zvládneme a zajistíme si účast v březnové baráži o postup na mistrovství světa 2022. Musíme předvést v Edenu podobný výkon jako v březnu s Belgií," vyprávěl na stránkách Gólu pětadvacetietý forvard z Bay Areny.

"Samozřejmě mě mrzelo, že jsem nemohl hrát v zářijové kvalifikaci. Snažili jsme se proti dvojzápasovému trestu odvolat, abych chyběl jen jedno utkání. Myslím si, že moje vyloučení v Cardiffu za šťouchanec v běžném souboji v šestnáctce, který domácí hráč ještě přihrál, bylo dost přísné. Ale postupem času jsem se s tím vyrovnal. Škoda, že jsme v závěru z takové nenápadné akce inkasovali, do té doby byli kluci i v deseti lepším týmem a vypracovali si i víc šancí než Velšané," připomněl na portálu gol.cz bývalý hráč AS Řím či Sampdorie Janov.

Protože soubor Jaroslava Šilhavého ofenzivně nepřesvědčil, od návratu Schicka do sestavy se nebude čekat nic jiného, než branky. Jak se mu s takovým tlakem žije? "V reprezentaci mi to padá, i v klubu, tak jsem s touhle rolí smířený. Nedělá mi to problémy, nevadí mi, že se dostávám pod tlak, že se ode mě góly v zápasech očekávají. Naopak mě to motivuje a dodává mi sebevědomí, že na mě týmy a spoluhráči spoléhají," přiznal na serveru gol.cz odchovanec letenského "S", jenž zatím v této bundesligové sezoně skóroval čtyřikrát během 471 poskytnutých minut herního času.

Kuchta, Krmenčík či Tecl? Kdo by měl hrát na hrotu Slavie dle Šmicera s Kukou?

Zdroj: fcb.cz