Snad jsme si střeleckou smůlu vybrali a s Alkmaarem něco vymyslíme, věří kapitán Jablonce Považanec

Snad jsme si střeleckou smůlu vybrali a s Alkmaarem něco vymyslíme, věří kapitán Jablonce Považanec

Po vydařeném vstupu do Evropské konferenční ligy a domácím vítězství nad Kluží čeká severočeský Jablonec druhé vystoupení v Evropě. K němu jablonečtí fotbalisté zavítají do Nizozemska, kde vyzvou AZ Alkmaar. Jak vidí šance Jablonec trenér Petr Rada a kapitán týmu Jakub Považanec?

„Je to hodně silný tým, každoročně se pohybuje v první čtyřce. Má renomé. Směrem do ofenzívy jsou hodně silní. Hrají hodně ofenzivně, což je jejich silnější stránka. Přesto se pokusíme uspět. Gólů teď moc nestřílíme a je to náš největší problém. V šestnáctce nejsme dost klidní,“ uvedl na předzápasové tiskové konferenci jablonecký lodivod.

Shodou okolností se Jablonec utká s týmem, který byl, stejně jako český zástupce, vyřazen v srpnových předkolech o Evropskou ligu skotským Celticem. „Oba nás porazili. Ale Alkmaar s nimi měl přeci jen vyrovnanější zápasy. My ani Alkmaar jsme neměli optimální začátek sezony,“ dodal Rada.

To jablonecký kapitán Jakub Považanec věří, že si Jablonec střeleckou impotenci už vybral a právě s nizozemským celkem smůlu protrhne. „Poslední zápasy moc gólů opravdu nestřílíme, obrázkem všeho bylo derby s Libercem. Ale věřím, že už si to konečně vybereme a nějaké šance už proměníme, a třeba hned zítra. Jsou tréninky kde nám to tam padá a v zápase pak nic. Doufám, že se to už brzy promítne,“ věří jablonecký záložník.

„Alkmaar je favorit naší skupiny, vždyť je to soupeř z prvního koše. První zápas jim sice nevyšel, ale teď to určitě budou chtít odčinit. Bude jen na nás, abychom jim to co nejvíce znepříjemnili,“ uvedl Považanec s tím, že doufá ve využití brejkových situací svého týmu. „Hrají přímočaře a hned nahoru, útočí po stranách. Mají dobré a rychlé záložníky a křídla. Chtěli bychom využít nějaký brejk,“ naznačil kapitán Severočechů, na co Jablonec bude sázet.

Zdroj: fkjablonec.cz

Bellingham, Wirtz, Musiala a Reyna. Podívejte se na čtyři mladé záložníky světové úrovně v Bundeslize