V létě na ně Barcelona neměla, v zimě to zkusí znovu. Jaké ofenzivní cíle Lipska a Manchesteru City chce ulovit?

V létě na ně Barcelona neměla, v zimě to zkusí znovu. Jaké ofenzivní cíle Lipska a Manchesteru City chce ulovit?

Byť na tom Barcelona není finančně úplně dobře a hned šest klubů LaLigy aktuálně vydá na výplaty více, než právě katalánský obr z Camp Nou, již v zimě by se mohla posílit o nového útočného hráče.

Jak zaznělo ve španělském listu El Mundo Deportivo, realizačnímu týmu Barcy by se líbil jak Španěl Dani Olmo z Red Bullu Lipsko, tak Raheem Sterling z Manchesteru City.

"Dani Olmo byl v barcelonském hledáčku už v létě. Klub se s hráčem dohodl, ale vše selhalo na finančních požadavcích Lipska. Ty byly pro Barcu v její současné ekonomické mizérii neakceptovatelné," citoval web sport.sk svůj španělský zdroj.

Na veřejnost pak prosákly spekulace i o možném lanaření rychlonohého reprezentanta Albionu, jenž je doma na Etihad Stadium. "Také na něj Barcelona upřela svou pozornost již v hlavním přestupovém okně. Tehdy ale na něj nebyly prostředky. V zimě by se mohla situace změnit," vyšlo ve španělském listu.

Aktuálně má Barcelona, která prohrála poslední dva duely 0:3 a 02 a v tabulce jí náleží až nelichotivá devátá pozice, na ofenzivní části soupisky Depaye, De Jonga, Braithwaiteho, Fatiho, Demira, Dombélého a Agüera (poslední dva jmenovaní však kvůli zranění zatím do LaLigy nezasáhli).

Žádný z nich se však ani nepřibližuje vedoucímu muži střelecké tabulky Karimu Benzemovi z Realu Madrid, jenž všem vládne díky devíti brankám v osmi kolech a mohl by mít nakročeno na svůj osobní rekord.

Na Elland Road v rámci střetu Leedsu s Watfordem klečelo 21 hráčů. Jedinou výjimkou byl exsparťan Kucka...

Zdroj: sport.sk

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.