Z Barcelony do Zemplínu Michalovce? V roce 2021 je možné všechno a Španěl Vico chce titul...

Z Barcelony do Zemplínu Michalovce? V roce 2021 je možné všechno a Španěl Vico chce titul...

Celek MFK Zemplín Michalovce, do jehož kádru stále patří i exsparťanský veterán Igor Žofčák, momentálně jede, táhne šňůru čtyři výher v řadě a v tabulce slovenské nejvyšší soutěže mu patří lichotivé čtvrté místo.

V závěru tohoto pracovního týdne se navíc jeho funkcionářům povedlo ulovit zajímavou posilu, a sice devatenáctiletého Španěla Briana Peňu Pereze-Vica, jenž se přesunul na Slovensko z Barcelony.

Ofenzivně laděný záložník, jenž je odchovancem slavné akademie La Masia, podepsal na nové adrese kontrakt až do roku 2024 a v mužstvu rozšířil už tak početnou španělskou enklávu zahrnující hráče jako Alfonso Artabe, Alex Méndez, Pablo Lardies a José Casado, jenž vyrůstal v barcelonské akademii jakbysmet.

"Nikdy jsem na Slovensku nebyl a nevěděl jsem, do čeho jdu. Od prvního dne jsem ale v Michalovcích moc spokojený. S novými spoluhráči jsem si hned sedl a do kolektivu mě přijali výborně, což mě těší. V rychlejší adaptaci mi pomáhají také moji krajané. Musím ale říct, že všichni kluci v kabině jsou super," chválil mladík, jenž si v minulosti zahrál také za Espanyol.

Ten, který vyrůstal po boku Ansu Fatiho, přichází na slovenskou půdu s velmi smělými představami. "Věřím, že vyhrajeme ligu a získáme titul," zasnila se na stránkách sport.aktuality.sk čerstvá akvizice Zemplínu, jež může debutovat 16. 10. proti Senici.

Stoch je upřímný: Zřejmě je to moje poslední šance nějak se uchytit a hlavně dát o sobě znovu vědět

Zdroj: sport.aktuality.sk