Nečekaná komplikace! Češi s Walesem jen remizovali, k vítězství nepomohl ani kuriózní vlastňák

Fotbalisté České republiky si po vydřené remíze 2:2 s Walesem pořádně zkomplikovali boj o druhé místo ve skupině, které znamená účast v play off. Hosty poslal v pražském Edenu ve 36. minutě do vedení Aaron Ramsey, hned za dvě minuty po něm ale srovnal Jakub Pešek a krátce na to si dal vlastní branku Danny Ward. V polovině druhého dějství ovšem zařídil dělbu bodů Daniel James.

Pro vývoj v tabulce to znamená, že český nároďák sice zůstal na druhém místě, ale Wales má stejně bodů a utkání k dobru. V předposledním duelu kvalifikace nastoupí reprezentanti v pondělí na neutrální půdě v Kazani proti Bělorusku a skupinu zakončí v listopadu s Estonskem.

Velšané, jimž chyběl zraněný kapitán a největší hvězda Bale, hrozili především z rychlých brejků. A po jednom z nich otevřeli skóre, když si Ramsey před půlí položil Vaclíka a pohodlně skóroval. Vyrovnáno ale bylo po necelých dvou minutách, kdy pohotový Pešek doklepl balon do sítě.

Čtyři minuty po pauze pomohli hosté obrovskou chybou favoritovi k otočce. Ramseyho malá domů přeskočila nohu brankáře Warda, jenž pak stačil už jen srazit balón na tyč, od které šel do sítě. V polovině druhého dějství už hosté srovnali. Střídající Wilson vysunul Jamese a ten překonal Vaclíka, navíc i poté měl soupeř další velké šance.

Žádnou už však neproměnil.

ČR - Wales 2:2 (1:1)

Branky: 38. Pešek, 49. vlastní Ward - 36. Ramsey, 69. James. Rozhodčí: Aytekin - Dietz, Schaal - Zwayer (video, všichni Něm.). ŽK: Barák, Sadílek - Ramsey, Ampadu, Moore. Diváci: 16.856.

ČR: Vaclík - Matějů, Čelůstka, Kalas, Novák (84. Wiesner) - Král (83. Kuchta), Souček - Pešek (76. Vydra), Barák (76. Sadílek), Hložek (90. Zmrhal) - Schick. Trenér: Šilhavý.

Wales: Ward - Gunter (60. C. Roberts), Mepham (86. T. Roberts), Rodon, Ampadu, N. Williams (76. Thomas) - Ramsey, Allen, Morrell (60. Wilson) - Moore, James. Trenér: Page.