Brno? Teď je to pro mě štace, kdy zažívám nejlepší trenérské období. Nerad bych to zakřiknul, říká Dostálek

Brno? Teď je to pro mě štace, kdy zažívám nejlepší trenérské období. Nerad bych to zakřiknul, říká Dostálek

Právě teď je největším favoritem na postup do Fortuna:ligy Zbrojovka Brno, jež kraluje druholigovému peletonu po deseti odehraných kolech s náskokem sedmi bodů na druhý Varnsdorf. Po třetině soutěže jde o solidní náskok.

"Je to velmi příjemný pohled, ale naši aktuální situaci určitě nepřeceňujeme. Ještě dvě kola zpět bylo pořadí mnohem vyrovnanější. Nám se podařilo uhrát šňůru vítězných utkání a soupeři naopak ztráceli, takže díky tomu vznikl náš odstup na prvním místě," ozřejmil na stránkách fnliga.cz sedmačtyřicetiletý kouč nynější lídra FNL Richard Dostálek.

Rozhodnuto ovšem ještě v žádném případě není. "Druhá nejvyšší soutěž je mimořádně vyrovnaná. Mužstev, které se drží v popředí, je nyní více, u některých je to i překvapení. Je to dlouhodobá soutěž a na každého přijde nějaké to slabší období výsledkově i herně. Vždy pak záleží na tom, jak rychle se z toho mužstvo dokáže dostat. Určitě si však budeme brát body i navzájem, a tím to může být ještě dramatičtější," pokračoval exreprezentant, jenž v minulosti prošel Aue i Rubinem Kazaň.

Jeho tým aktuálně táhnou zejména střelci Jakub Řezníček a Jakub Přichystal, kteří dohromady zařídili již 13 branek. "My jsme rádi, že to Kubovi Řezníčkovi i Kubovi Přichystalovi pálí. Ještě je doplňuje Honza Hladík, který se hodně podepsal pod kvalitním servisem a svůj podíl mají i jiní hráči, ať už Ševčík, Fousek, Texl a další. Bez kvalitního servisu by se oba tak výrazně neprosazovali," zaznělo na webu fnliga.cz z úst šéfa brněnské lavičky.

Ten by by uvítal, kdyby jeho tým podporovalo na tribunách co nejvíce lidí. "V posledním domácím utkání jsme měli na stadionu při televizním duelu přes 4 tisíce lidí, a na to bychom rádi navázali. Přál bych si, aby na další domácí utkání přišlo o 500 nebo 1000 lidí více a byla to pozvánka pro další duely. Teď nás čeká derby s Vyškovem, se kterým jsme se zatím soutěžně nepotkali, což může zvýšit atraktivitu. Byl bych rád, aby přišlo co nejvíce lidí a pořádně fandili," doplnil na fnliga.cz Dostálek, jenž už byl spojován i s tuzemskou Fortuna:ligou. On sám se však o patro níž předčasně nehrne: "Já jsem nikdy tyhle věci neřešil a na spekulace nereagoval. Momentálně je to pro mě štace, kdy zažívám své nejlepší trenérské období. Nerad bych to zakřiknul. Momentálně odvádím maximum pro Zbrojovku tak, abychom celý realizační tým odváděli co nejlepší práci a přenesli to na hráče, kteří nám to vracejí výsledky a výkony na hřišti. Jako hráč jsem měl velké sny, jako trenér si je ovšem nekladu. Vím, že trenérská práce je taková, že v neděli jste na zápase a v pondělí už nemusíte mít práci," uzavřel v interview pro fnliga.cz Dostálek.¨

Poslední slávistické prohry? Nedělejme z toho tragédii, opravdu nejde o žádné drama, upozorňuje Hromada

Zdroj. fnliga.cz