Peklo ve Francii. Nespokojení fanoušci zaházeli trávník světlicemi

Peklo ve Francii. Nespokojení fanoušci zaházeli trávník světlicemi
OBSAHUJE VIDEO

Francouzská Ligue 1 řeší další fanouškovský skandál. Úvodní střetnutí 11. kola mezi fotbalisty AS Saint-Etienne a Angers (2:2) začalo až o hodinu déle poté, co fanoušci zaházeli trávník pyrotechnikou.

Zápas mezi trápícím se Saint-Etienne a Angers začal až s hodinovým zpožděním poté, co před úvodním hvizdem zasypali fanoušci domácího celku hřiště světlicemi na protest proti špatným výsledkům svého mužstva a žádali odstoupení trenéra Saint-Etienne Clauda Puela.

Oba celky šly po zasypání plochy zpět do šaten. Jak uvádí server Šport.sk, sudí uvažovali zda duel ukončit, ale nakonec se rozhodli dát mu zelenou a týmy tak mohly zápas odehrát. Domácí Saint-Etienne v něm dokázali dohnat dvougólové manko, bod jim zachránil v nastaveném čase Mickael Nade.

Pro Ligue 1 to není první fanouškovský skandál v této sezóně. Už v srpnu byl předčasně ukončen šlágr třetího kola mezi Nice a Olympique Marseille. V 75. minutě totiž vtrhli na hřiště chuligáni domácího celku v reakci na to, že marseillský Dimitro Payet před rohovým kopem, který se chystal zahrát, hodil do kotle domácího celku zpět petlahev, která ho trefila. Desítky fans Nice na to reagovaly vběhnutím na hřiště. Do potyčky se přitom zapojili pořadatelé i fotbalisté obou týmů. Hostující fotbalisté se poté odmítli vrátit na stadion.

Druhý neméně vážný incident přišel v září v 6. kole v derby mezi Lens a Lille. To bylo na půl hodiny přerušeno, protože se v poločasové pauze vydali fanoušci Lens nejkratší cestou přes hřiště konfrontovat kotel fanoušků Lille. Derby du Nord se nakonec dohrálo poté, co situaci uklidnili policisté přivolaní na stadion.

Zdroj: Šport.sk

Mistrovství světa každé dva roky? Evropské ligy řekly jasné ne, proti je i Olympijský výbor

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.