V Kataru slavnostně otevřeli už šestý stadión pro mistrovství světa

V Kataru slavnostně otevřeli už šestý stadión pro mistrovství světa

Organizátoři fotbalového mistrovství světa 2022 v Kataru předposlední říjnová pátek slavnostně otevřeli stadión Al Thumama. Je to v pořadí již šesté zázemí pro budoucí fotbalový šampionát, které je už připravený na zápasy.

Na stadiónu se čtvrtý říjnový pátek odehrálo finále turnaje Amir Cup, ve kterém Al-Sadd zdolal Al-Rayyan 5:4 po penaltovém rozstřelu. Střetnutí týmů vedených legendou Barcelony Xavim Hernándezem a Francouzem Laurentem Blancem skončilo v řádném hracím čase 1:1, uvedl internetový server Goal.com.

Al Thumama

Slavnostního otevření stadiónu se zúčastnili i katarský šejk Tamím bin Hamad Ál Thání a prezident Mezinárodní fotbalové federace (FIFA) Gianni Infantino. "Katar neustále udivuje fotbalový svět. Stadión Al Thumama je další umělecké dílo a má velký význam pro zemi," sdělil Infantino.

Stadión Al Thumama se nachází 12 kilometrů jižně od města Dauhá a má kapacitu 40.000 diváků.

V souvislosti s katarským světovým šampionátem se objevily protesty několika národních mužstev, jejichž hráči nesouhlasí s porušováním lidských práv právě při přípravách šampionátu. Dělníci pracující na stadionech mají být v nelidských podmínkách a při stavbách monumentálních objektů došlo i k několika úmrtím. Do protestů se v kvalifikačních duelech zapojila například norská, nizozemská nebo německá reprezentace.

Al Thumama

Zdroj: Goal.com, Šport.sk

Lampard nemá zájem vést Newcastle. Pro saúdskoarabské vedení je favoritem Fonseca