Coufal: Když si někdo hraje na Messiho, trenér Moyes ho hned zpucuje, všichni musí táhnout za jeden provaz

Coufal: Když si někdo hraje na Messiho, trenér Moyes ho hned zpucuje, všichni musí táhnout za jeden provaz
OBSAHUJE OHLASY

Jaké má Coufal vztahy s hráči, co usilují o jeho pozici, dokáže trenér Moyes stmelit kabinu, jaký je život v Anglii podle českého obránce? O tom všem promluvil devětadvacetiletý „Kladivář“.

„Tady je ta parta dobrá, s někým se bavíte víc, s někým míň. Angličani jsou tu doma a mají trochu svou partu a cizinci se baví víc spolu. Na mou pozici jsou tu dva Angličani. Neříkám, že se s nimi nějak nebavím, ale blíž mám samozřejmě k cizincům. K Čechům, Łukaszi Fabianskému, Andriji Jarmolenkovi, Pablu Fornalsovi, Manuelovi Lanzinimu. Nejsme nějak striktně oddělení, ale tou jednodušší angličtinou si lépe pokecáme mezi sebou,“ uvedl Vladimír Coufal v rozhovoru pro Radiožurnál.

Za týmovými úspěch stojí hlavně dobrá parta. „Manažer Moyes to hodně stmelil. Nemá rád výrazné individuality, když si někdo hraje na hřišti na Messiho, tak ho hned zpucuje. Když jedenáct fotbalistů potáhne za jeden provaz, vždy porazí jedenáct těch, kteří hrají sami na sebe,“ pokračoval.

Slávistické srdce se nezavře. „Na Slavii mám výborné vztahy, jak s trenérským týmem, tak s fyzioterapeuty. Ludvík Maier se o mě teď staral, dával mi procedury při reprezentačním srazu, to samé, když jsme přijeli před Eurem. Nechci na tom nic měnit, a myslím, že ani Slavia na tom nebude nic měnit. To samé s panem Tvrdíkem. Píšeme si, voláme si, není tam problém,“ konstatoval český reprezentační obránce.

Po více než roce v Anglii si už Coufal na tamní život zvykl. „Přestěhovali jsme se z okraje Londýna blíž k centru a jsme maximálně spokojení. Z domu jsme se přesunuli do apartmánu. Já byl vždy proti tomu, chtěl jsem zahradu. Ale teď si to nemůžeme vynachválit. Procházíme se, líbí se nám to místo, hlavně manželce. Jsme tu jako doma,“ dodal pro irozhlas.cz.

Zdroj: irozhlas.cz

Hlavní domov je pořád Slavie, ale West Ham mi hodně přirostl k srdci, netají Souček