Opustit sestupové pásmo a namířit si to do klidných vod. Toť úkol pro Pulpita, který se vrací na Žižkov po 10 letech

Opustit sestupové pásmo a namířit si to do klidných vod. Toť úkol pro Pulpita, který se vrací na Žižkov po 10 letech

Tápající Viktoria Žižkov, která naposledy dostala šestku v exligové Opavě a poslední říjnovou neděli ji čeká domácí střet s Vysočinou Jihlava, nakonec hledala nového hlavního trenéra jen pár dní.

A kdo že to bude se Švengerm, Gabrielem, Bazalem, Sixtou, Nabiyevem a spol. spolupracovat?

Žižkovské vedení nakonec ukázalo na odborníka, který už na Praze 3 v minulosti pracoval a je jím Martin Pulpit, což je mimochodem poslední trenér, který dovedl Viktorii do nejvyšší soutěže.

Aktuálně však přišel do staronového prostředí s kapku jinými úkoy - vyvést tradiční pražskou značku ze sestupového pásma do klidných vod Fortuna:národní ligy.

Bývalý stratég Plzně, Baníku, Zlína, Příbrami, Vítkovic, Frýdku-Místku, Mladé Boleslavi, Pardubic, Sigmy či Al Watani, jenž naposledy vedl Blansko, které ovšem opustil po finančních problémech, se vrátil na Žižkov přesně po deseti letech - s týmem se totiž loučil na podzim 2011.

"Martin Pulpit byl v pondělí představen týmu a povede již pondělní trénink. Ze současného kádru pamatuje koučovu éru jediný Igor Súkenník," zaznělo na stránkách fkvz.cz.

"Přejeme trenérovi na lavičce Viktorky co nejvíce úspěšných zápasů," uzavřel oficiální web klubu, který nevyhrál již devětkrát po sobě a v tabulce FNL mu náleží patnáctá pozice s bodovým náskokem na poslední Třinec.

Krmenčík musí Slavii pomoct víc, než jí pomáhá, což je hlavně práce v šestnáctce a góly. Kouč od něj čeká víc...

Zdroj: fkvz.cz

 

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.