Votroci moc dobře ví, díky čemu jsou úspěšní. Herně je totiž řada týmů lepší než Koubkův tým...

Votroci moc dobře ví, díky čemu jsou úspěšní. Herně je totiž řada týmů lepší než Koubkův tým...

Hradecký stroj, který je na nejvyšší úrovni nováčkem, dál šlape a po odehraných dvanácti kolech se nalézá na velmi lichotivé šesté pozici.

Zatím naposledy Votroci hladce přejeli předposlední Teplice, což znamená, že nový stratég Sklářů Jiří Jarošík ve žlutomodrých službách stále nebodoval...

Nejstarší trenér současné prvoligové branže Miroslav Koubek byl rád za pěkný výsledek i vysokou výhru. "Teplice pod novým trenérem Jarošíkem ukázaly progres a věděli jsme, že přijede odhodlaný a zaťatý tým. Přiznávám, že jsem se tohoto utkání obával. Před zápasem jsem ani nevěřil, že takový výsledek uděláme," zaznělo z úst bývalého šéfa Plzně, Slavie či Boleslavi, jehož názor publikoval portál isport.blesk.cz.

Severočeši ho ničím nezaskočili. "Tušili jsme, s čím přijedou. Pomohlo nám, že podobně jako minule ve Zlíně jsme solidně pracovali v zadních řadách. Dokázali jsme vyřešit hodně předfinálních a ošemetných finálních situací. Chybějí nám Urma či Donát, ale i v tomto složení dokážeme čelit ligovým soupeřům. Stoperská trojice je hlavní součástkou našeho herního systému a kluci si vedou dobře," chválil své svěřence na stránkách Deníku Sport sedmdesátiletý odborník.

Jeho svěřenci byli po delší době v rámci ligového utkání favorit a obstáli. "To jsou teorie bookmakerů. Snažíme se držet při zemi a být pokorní. Víme, díky čemu jsme úspěšní. Není to žádná tiki-taka, ale organizace, bojovnost, rychlý přechod do útoku či standardky. Herně je řada týmů lepší než my. Jestli nás před zápasem s Teplicemi někdo favorizoval, já to určitě nebyl," upozornil na iSport.cz nadřízený Vlkanovy, Rady a spol.

Na lavičce Lingr, Ekpai, Krmenčík, Mandous, Samek, Sirotník a Obadal? To se pak těžko hledá cesta z tunelu, míní Bosák

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.