U Slavie čekám, že z Konferenční ligy nepostoupí a jde předvídat, že na jaře do toho zase šlápne, míní Koller

U Slavie čekám, že z Konferenční ligy nepostoupí a jde předvídat, že na jaře do toho zase šlápne, míní Koller

Pokud jde o boje na špici ligy, nejlepší střelec v historii českého národního týmu Jan Koller vidí zásadní plzeňskou výhodu v tom, že oproti slavným pražským "S" nefiguruje v základní skupině evropských pohárů.

"Slavia se Spartou v týdnu hrají těžké pohárové zápasy a pár dnů nato musí přepnout na ligu, o víkendu to bylo na obou týmech dost znát. Plzeň má výhodu, že se může připravovat jen na ligu, a do konce podzimu by toho mohla ještě hodně využít. Minimálně u Slavie čekám, že z Konferenční ligy nepostoupí, a dá se čekat, že v jarní lize do toho zase šlápne. Proto by se Plzni ještě na podzim hodilo uhrát co nejvíc bodů a neztrácet, což se může stávat vyšťavené Slavii i Spartě," pronesl v interview pro portál isport.blesk.cz známý internacionál.

Proti Jablonci si připsal soubor Michala Bílka nejvyšší výhru v ročníku (5:0). "Plzeň dlouho vyhrávala s odřenýma ušima a často po ne tolik výrazných výkonech, ovšem v neděli to byl jiný příběh. Tým si od začátku tvrdě šel za vítězstvím a využil úbytku energie Jablonce po čtvrteční Konferenční lize. Seveřané nemají tak široký kádr a Plzeň toho dokonale využila. Vylepšila skóre a upevnila si první místo. Výkony Plzně rostou nejen s kvalitou soupeře, ale i s průběhem podzimu. Viktoria často vyhrávala po těžkých bojích, což mužstvo zocelilo a zvedlo se mu sebevědomí. Na západě před sezonou asi nečekali, že budou takhle nahoře, ale teď je jim tam dobře. První místo pro ně zatím není závaží, naopak jim dodává sílu," doplnil na stránkách Deníku Sport dlouhán, jenž v minulosti střílel branky i za Anderlecht, Monako nebo Dortmund.

V neděli se proto v rámci Fortuna:ligy odehraje v Edenu mimořádně zajímavá partie. "Plzeň je v pohodě, zato slávisté jsou po dlouhé době v menší krizi. Na pravidelné ztráty nejsou zvyklí, ovšem pokud to v neděli doma zvládnou, znovu se můžou odrazit k lepším zítřkům," uzavřel ve Sportu osmačtyřicetiletý odborník.

Kolář a Dočkal jsou balvany „S“. Fandové: „Nita chytá, protože je zeď, Kolář, protože je zeť“. Tvrdíka to uráží

Zdroj: isport.blesk.cz