Fukal věří, že Rada odvolaný nebude: To bych vůbec nechápal, ale v českém prostředí se ale může přihodit cokoli

Fukal věří, že Rada odvolaný nebude: To bych vůbec nechápal, ale v českém prostředí se ale může přihodit cokoli

Víte, kdy se Jablonci podařilo vyhrát naposledy? Před více než měsícem v domácím poháru proti celku Přepeře a to po hubeném výsledku 1:0.

Následovalo šest zápasů bez vítězství a nynější dvanácté místo v tabulce Fortuna:ligy, což se vzhledem k obhajobě bronzové pozici před startem ročníku nečekalo.

Vrcholem všeho byl pětigólový výprask s Plzní. Milan Fukal si stejně jako kouč zelenobílé družiny myslí, že hráči ze Střelnice nehrají špatně, ale dostávají laciné branky...

"Bylo to vidět i v Konferenční lize, měli v pohodě vyhrát, ale v poslední minutě o výhru přišli. Zůstane to v hlavě, jedete do Plzně a brzy prohráváte 0:2. A jsme opět u té morálky. Nechci přece prohrát ostudně, dostat třetí, čtvrtý, pátý gól. Porvu se, aby se náskok soupeře nenavyšoval, ať stav zůstane, lépe dám gól, ještě to zdramatizuju. To nyní v Jablonci není. Měli by začít od základu, nedostávat laciné góly, bránit ve vyšším počtu hráčů. Ofenzivní nadstavba pak přijde, hráče na ni Jablonec stále má," uvedl ve svém komentáři pro aktualne.cz bývalý stoper Sparty, M'gladbachu či Hamburku.

O sestup by podle něj Zelený, Pilař, Nešpor a spol. rozhodně bojovat neměli. "Nemyslím si, že na propadnutí Jablonce v tabulce do části, která bude bojovat o záchranu, má vliv, že majitel Miroslav Pelta má existenční starosti, kdy mu hrozí mnoho let vězení. Kdyby měl fotbalista vnímat všechno, co se okolo klubu děje, tak by se nemohl soustředit na jediné utkání," přidal na aktualne.cz šestačtyřicetiletý exreprezentant.

A nemohl by vzhledem k novému impulsu skončit u mužstva velezkušený Petr Rada, který šéfuje jabloneckému souboru již od úvodu roku 2018? "Věřím, že trenér Rada odvolaný nebude, to bych vůbec nechápal. Ale v českém prostředí se může přihodit cokoli, člověk neví dne ani hodiny. Stejně by však jiní hráči nepřišli, zase by záleželo především na nich, musí začít od sebe. To se ostatně ukazuje na případě Teplic," pomohl si serverem aktualne.cz citovaný Fukal příkladem se Skláři, kteří nebodují ani po výměně hlavních trenérů.

Kolář a Dočkal jsou balvany „S“. Fandové: „Nita chytá, protože je zeď, Kolář, protože je zeť“. Tvrdíka to uráží

Zdroj: aktualne.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.