Brabec o Super League 1: Pro nás obránce je to dost složité, beru to ale jako výzvu. Fotbalově jsem se posunul dopředu

Brabec o Super League 1: Pro nás obránce je to dost složité, beru to ale jako výzvu. Fotbalově jsem se posunul dopředu

Bývalý stoper Sparty i Plzně Jakub Brabec už si v minulosti vyzkoušel angažmá jak na belgické, tak na turecké půdě, s tím, že od léta pro změnu ochutnává řecké prostředí, protože si na tři roky plácl s Arisem Soluň.

"Aris měl o mě zájem, když jsme s Plzní vypadli v Sofii z předkola Evropské konferenční ligy, tak se jednání o přestupu urychlila. Jsem rád, že to takhle dopadlo a že jsem šanci odejít na další zahraniční angažmá využil. Absolvoval jsem celou letní přípravu, odehrál několik ligových a pohárových zápasů, takže jsem vlastně přeskočil z české ligy do řecké. Angažmá mi z vlastní zkušenosti doporučovali i reprezentační parťáci Tomáš Vaclík a Tomáš Pekhart," prozradil v interview pro gol.cz letenský odchovanec.

Jeho tým má za nesrovnalosti z minulých let odpočet minus šest bodů. I kvůli tomu je až desátý a to i přesto, že prohrál pouze jednou. "Klub se proti tomu odvolal, takže ještě není úplně definitivní, jestli nám body doopravdy seberou nebo naopak vrátí. Každopádně musíme hrát a bodovat tak, abychom se bez ohledu na to probojovali do závěrečného play-off. Normálně bychom byli v tabulce na třetím nebo čtvrtém místě. Vloni Aris skončil v lize třetí," ozřejmil na stránkách Gólu zkušený střední obránce.

V Soluni je dva měsíce a zatím mu nic nechybí ani po osobní, ani po sportovní stránce. To, že hraje stabilně (dosud naskočil do všech sedmi zápasů a odehrál 630 minut čistého času), je podle jeho názoru nejdůležitější věc pro každého hráče, když přijde do nového prostředí. "Jsme tady jako rodina spokojeni, také styl zdejšího života se nám líbí. Kultura je víc evropská. Vyhovuje nám i příjemné počasí, nyní tady máme 18 stupňů. Šestiletá dcera chodí do školky, za rok by měla jít do první třídy. Řeckých fotbalistů zde moc není, hlavním jazykem je angličtina, ovládají ji také trenéři. Takhle podobně to fungovalo, když jsem byl v Genku a na hostování v Rizesporu," přidal na stránkách gol.cz dvaadvacetinásobný reprezentant Česka, na jehož tým chodí pravidelně deset až patnáct tisíc diváků.

Řeckou ligu, v níž obhajuje primát Olympiakos Pireus, respektuje od první chvíle, co jí okusil. "Působí tady hodně Argentinců a Brazilců, kteří mají rádi balon a ofenzivní technický fotbal. To je pro nás obránce dost složité, beru to ale jako výzvu. Fotbalově jsem se posunul dopředu. Jinak jsme teprve na začátku sezony, protože řecká liga začínala jako jedna z posledních v Evropě. Olympiakos je samozřejmě hlavním favoritem na titul, který mu ale před dvěma lety sebral náš městský rival PAOK Soluň. Vaclíkovi, se kterým jsem v pravidelném kontaktu, bych přál, aby se stal mistrem v další zemi. Ale i my chceme hrát v tabulce nahoře stejně jako PAOK nebo AEK Atény," uzavřel na serveru gol.cz devětadvacetiletý Brabec, jehož soubor se v neděli představí na půdě AEK Atény.

Tým Řepky, Bednáře a Jiránka žádá po konkurenci náklady za čaj, svařák, chleba, citrony, klobásy i kampaň v rádiu...

Zdroj: gol.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.