MOL Cup: Boleslav si vyšlápla na Plzeň, Votorici řádili v Ostravě a na Stínadlech vládla Sparta

Mladé Boleslavi se podařilo rehabilitovat za smolnou prohru na Spartě v osmifinále MOL Cupu dokázala vyřadit vedoucí tým Fortuna:ligy Viktoriii Plzeň. Západočeský soubor padl ve městě automobilů 2:0, s tím, že v Lokotrans aréně se o to těsně před hodinou hry postarali produktivní Brazilec Ewerton s mladým středopolařem Juráskem.Atraktivní pohárový souboj nedohrál domácí veterán Marek Matějovský, jenž byl v 77. minutě po druhé žluté kartě vyloučen. Jarolímův postup do čtvrtfinálové fáze už to ovšem neohrozilo.

I když je Hradec Králové v dosavadním průběhu Fortuna:ligy velmi příjemným překvapením, v Ostravě byl favoritem domácí Baník. Do vedení ovšem šli svěřenci kouče Miroslava Koubka, o což se po půl hodině hry postaral po přiťuknutí Kubaly záložník Harazim, jenž rozvlnil síť křižnou střelou po zemi k bližší tyči.

Na vyrovnání se však dlouho nečekalo, neboť přišlo již šest minut po změně stran. Po závěru v pokutovém území Votroků se dostal k míči Buchta, jehož přesná střela skončila až za Vízkem. Obrat východočeský klub zaznamenal v 61. minutě Prekop a rozhodl tak o vyřazení Baníku z MOL Cupu.

Sparta přijela na teplická Stínadla jakožto jasný favorit a do vedení se dostala již v 19. minutě, když David Moberg Karlsson proměnil nařízenou penaltu, jíž potrestal faul domácího Švandy na unikajícího Minčeva. Stále teprve devatenáctiletý zadák, jenž v této sezoně Fortuna:ligy zasáhl do pěti duelů,  obdržel červenou a pohárové osmifinále pro něj skončilo velmi brzy.

Druhá trefa hostujícího celku přišla pár minut před koncem prvního dějství, když se zapsal do střelecké listiny kapitán Dočkal, jenž překonal Grigara přesně mířenou ranou. Po změně stran se již diváci změny skóre nedočkali, a tak pražský celek opouštěl Stínadla s postupem v kapse.

MOL Cup - středeční osmifinálové zápay:

FK Mladá Boleslav - FC Viktoria Plzeň 2:0 (0:0)
Branky: 55. Ewerton, 59. Jurásek. ŽK: Skalák, Matějovský, Suchý, Douděra - Hejda, Mosquera. ČK: Matějovský. Rozhodčí: Petřík – Kříž, Váňa

FK Mladá Boleslav: Šeda – Douděra, Karafiát, Suchý, Jurásek – Dancák, Matějovský /K/ – Skalák (81. L. Mašek), Ladra (72. Smrž), Ewerton (81. Preisler) – Fila (72. Škoda).

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Havel (78. Řezník), Hejda /K/, Pernica, Hybš (64. Beauguel) – Kopic (64. Mosquera), Janošek, Bucha (78. Káčer), Šulc (64. Čermák), Sýkora – Chorý.

FK Teplice - Sparta Praha 0:2 (0:2)
Branky: 19. Karlsson z pen., 39. Dočkal. Rozhodčí: Franěk - Ratajová, Vodrážka. ČK: 18. Švanda (Teplice).

Teplice: Grigar - Švanda, Knapík, Chlumecký, Vondrášek (56. Hasil) - Mareček (69. Krunert), Jukl - Kodad (56. Moulis), Bulmaga (26. Hyčka), Černý - Succar (69. Rezek). Trenér: Jarošík.

Sparta: Holec - Gabriel, Vitík, Štetina, Polidar (46. Vindheim) - Minčev (84. Ryneš), Dočkal, Sáček, Karabec, Karlsson (72. Haraslín) - Pulkrab (71. Drchal). Trenér: Vrba.

Baník Ostrava - FC Hradec Králové 1:2 (0:1)
Branky: 51. Buchta - 29. Harazim, 61. Prekop. Rozhodčí: Machálek - Horák, Lakomý.

Ostrava: Budinský - Ndefe, Svozil, Pokorný, Fleišman - Tetour (70. Budínský), Jánoš (62. Kaloč) - Buchta (70. Potočný), Kuzmanovič (62. Klíma), De Azevedo (81. Sor) - Almási. Trenér: Galásek.

Hradec: Vízek - Klíma, Čech, Leibl - Harazim, Kateřiňák, Soukeník, Urma - Kubala (88. Rezek), Prekop (76. Mejdr), Záviška (62. Novotný). Trenér: Koubek.

Běží Sparta do Evropy, nebo po Česku? Duel s Lyonem nebyl Csaplárovou pastí, kopíroval zápas Velvar se Slavií