Kolář se zatím o místo strachovat nemusí. Chválený Mandous proti Viktorii opět usedne pouze na lavičku...

Kolář se zatím o místo strachovat nemusí. Chválený Mandous proti Viktorii opět usedne pouze na lavičku...

Slavia sehrála v aktuálním ligovém ročníku již 12 duelů, s tím, že zatímco Přemysl Kovář nebo Antonín Kinský šanci nedostali, sedmadvacetiletý Ondřej Kolář stál mezi třemi tyčemi v sedmi případech a o dva roky starší Aleš Mandous šel do akce pětkrát včetně poslední dohrávky se Sigmou.

V následujícím kole proti Viktorii Plzeň už by se však měl vrátit do branky opět Ondřej Kolář a to i přesto, že hlavní trenér sešívaného "S" Jindřich Trpišovský mluvil o někdejší jedničce Sigmy jako o muži zápasu a podle něj na působil velice dobře.

Co rozhodlo o tom, že půjde chytat proti sedmé Sigmě právě Mandous a nikoliv Kolář, který se stále honosí statusem brankáře číslo 1? "Měli jsme poradu s trenéry brankářů. Mandy si prošel těžkým obdobím, které ho zasáhlo, bylo to na něm vidět. V poslední době to ale byl zpátky on, vypadal velice dobře na tréninku a viděl jsem, že se do brány těší. Po poradě s gólmany i trenéry brankářů jsme se rozhodli ho nasadit, i proto, že jsme hráli s Olomoucí, odkud přišel. Hráče soupeře zná, to je vždy velká výhoda. Celkově to byl souběh věcí, jeho výkony na tréninku, řeč těla, i faktor soupeře, proti kterému jsme hráli," objasnil na stránkách slavia.cz pětačtyřicetiletý odborník ze Sinobo Stadium.

Jak už bylo naznačeno výše, místo v základní sestavě v rámci nedělního střetu s lídrem Fortuna:ligy by si ovšem udržet neměl a do slávistické svatyně se tak vrátí exliberecký gólman, jehož touží Slavia nejpozději v létě prodat do zahraničí. "Bavili jsme se, že to bude řešení jen na utkání s Olomoucí. A řekneme si až potom, co dál. Když ale vezmu v úvahu výkon v zápase, jak působil ve hře nohama i v rozhodování, kdy skvěle vyřešil a odhadl jednu těžkou situaci, tak jsme s ním maximálně spokojení. Je to pro mě výkon zápasu. Budeme nad tím ještě sedět, samozřejmě to ale bylo řešení zatím jen na utkání s Olomoucí, co dál si teprve řekneme," uzavřel na slavia.cz šéf Hovorky, Provoda, Bořila a spol.

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.