Možná si i Kadlec s Petrželou mysleli, že to jdou do Slovácka jenom dohrát. Co je nakoplo?

Možná si i Kadlec s Petrželou mysleli, že to jdou do Slovácka jenom dohrát. Co je nakoplo?

Slovácko momentálně hřeje šňůra šesti triumfů v řadě a čtvrtá pozice, s tím, že obě pražská "S", která jsou v tabulce před ním, mají náskok pouze jednoho bodu.

K nynější jízdě stále vydatně přispívají i veteráni Michal Kadlec (36) s Milanem Petrželou (38), kteří dosud v sezoně Fortuna:ligy nevynechali ani jeden duel.

Podle papírových předpokladů se přitom měli do Uherského Hradiště vracet ze Sparty, respektive z Plzně, již za zenitem a ve svém kmenovém klubu už měli své kariéry pouze dohrát a pak se zapojit např. do trenérského dění.

Zatím jsou však náročným koučem Martinem Svědíkem využívání velmi hojně. "Michalovi jsme našli post, ve kterém se našel i on sám. Dnes se hodně mluví o přestárlých hráčích. A co s nimi, hodíme je do koše? Když mají rychlost a výkonnost, nebudeme chtít, aby hráli? Pro tým je přece obrovský přínos, že tady Milan s Michalem jsou. Vychovávají i ostatní kluky, ovlivňují je. Tím, jak trénují, hrají. K ose mužstva patří," ocenil velezkušené exreprezentanty šéf lavičky, jehož vyjádření nabídl iSport.cz.

"Možná si i oni mysleli, že to sem jdou jenom dohrát, ale nakoplo je domácí prostředí a skvělá parta. Cítí, že tréninkový proces má smysl a vede k nějakým výsledkům. I v kabině je vidět, jak jim to není jedno. Starší hráči jsou důležití i v komunikaci. Osobnost je také Standa Hofmann. A dozrávají další. Změnili se i Sadílek s Havlíkem. Už jsou to hráči v nejlepších letech a jejich výkonnost šla nahoru," přidal na webu isport.blesk.cz renomovaný sedmačtyřicetiletý odborník, jenž kádru Slovácka vládne již necelé tři roky.

O sedmou výhru za sebou se Nguyen, Holzer, Jurečka a spol. pokusí předposlední říjnový den na hanáckém Andrově stadionu a podle všeho u toho budou i oba zmínění pánové v letech.

Kolář se zatím o místo strachovat nemusí. Chválený Mandous proti Viktorii opět usedne pouze na lavičku...

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.