Na většinu taktických věcí kluci koukají s vykulenýma očima, postěžoval si Pulpit a nepotěšil ani útočníky Viktorie

Na většinu taktických věcí kluci koukají s vykulenýma očima, postěžoval si Pulpit a nepotěšil ani útočníky Viktorie

Martin Pulpit, který v minulosti zachránil prvoligovou příslušnost pro Baník Ostrava, Zlín i Příbram, má před sebou další podobnou štaci ve Viktorii Žižkov, jež vstoupila do nového ročníku FNL hrůzostrašně a po úvodních dvanácti představeních je předposlední s pouhými dvěma výhrami.

V jakém stavu našel mužstvo po odvolaném Oulehlovi? "Bude zde hodně práce. Každý trénink musím promýšlet, abych kluky nezahltil informacemi, protože na většinu taktických věcí koukají s vykulenýma očima. Přitom jde o záležitosti, které by měli mít druholigoví hráči zvládnuté," nepřímo kritizoval svého předchůdce čtyřiapadesátiletý odborník, jehož slova vyšla na isport.blesk.cz.

Po letním odchodu Elvise Mashikeho, jenž nyní září v Senici a dokonce kraluje všem slovenským střelcům, chybí Viktorii i útočník. Dvaadvacetiletý Fawzy (bez trefy), devatenáctiletý Zeman (bez trefy), jednadvacetiletý Diamé (1 gól) a dvaadvacetiletý Nabiyev (2 góly) prý jeho úrovně nedosahují. "Největší ztrátu pro Žižkov znamenal odchod Mashikeho. Byl to hráč, který se zde rozehrál k poměrně kvalitním výkonům, dával góly. A nebyl nahrazený, v současnosti tady tak kvalitního útočníka nevidím," neměl problém přiznat Pulpit, jehož názor publikoval iSport.cz.

Kromě taktiky a možném zimním příchodu nového gólového útočníka bude nepochybně dbát i na velkou fyzickou připravenost. "Pořád čelím připomínkám, že jsem náročný na fyzičku, ale nikdo neřekne, že náročný fotbal na fyzické kondici má založený i Slavia. Její hráči jsou dobře připravení, běhají. Když to dělá Trpišovský, je to moderní, když to dělá Pulpit, tak jsou to špatné metody. Své práci věřím, protože český fotbalista musí být dobře natrénovaný, pokud chce být v Evropě konkurenceschopný. Viděl jsem to už v osmdesátých letech u trenérů Pospíchala, Hadamczika, Vejvody a Ježka, kteří už tenkrát hodně dbali na kondici. A Bohemka, Baník, Dukla a Sparta dokázaly vyspělým evropským mužstvům konkurovat. A to samé platí nyní o Slavii a předtím o Plzni pod panem Vrbou. Bohužel si to některé kluby a někteří hráči stále neuvědomují, proto se ani nejsou schopni někam dostat," zmínil na stránkách Sportu svého bývalého asistenta na Žižkově Jindřicha Trpišovského, jenž už ho profesně přerostl. Jak to nese? "Nijak. Jdu si vlastní cestou, on si vybral jinou, s kterou nejsem ztotožněný. Uvidím, co z toho vznikne, ještě nejsem tak starej, sil mám poměrně dost a netajím se tím, že bych si ještě rád zatrénoval v první lize," zakončil ve Sportu ambiciózní Pulpit. 

Rada o psychologa nestojí: Jen přes mou mrtvolu. Já ho zažil jednou a kdybych ho teď potkal, vytlačím ho do škarpy

Zdroj: isport.blesk.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.